Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V Bernu vyhrál etapu Okolo Švýcarska Ukrajinec Lutsenko z Astany

Osmá etapa závodu Okolo Švýcarska se jela v Bernu, kde byl start i cíl. Tentokrát se podařil únik. Ze skupiny devatenácti lidí odskočila v závěru dvojice Lutsenko a Bakelants. Vyhrál nakonec mladý Ukrajinec.

20.06.2015 / 18:09

8. etapa Okolo Švýcarska

Z Bernu do Bernu mířila osmá etapa, jelo se na okruhu, kteří cyklisté objeli čtyřikrát a pak spěchali do cíle. Měla 152,5 km. V úniku bylo 19 cyklistů, mezi nimi třeba Michal Kwiatkowski, Warren Barguil, Cameron Meyer, Winner Anacona, Matteo Trentin nebo Alexej Lutsenko. A právě poslední jmenovaný atakoval ve skupině 17 km před cílem, v době, kdy měla skupina na peloton 1:40.

Za Lutsenkem vyrazili Kuzněcov, Barguil, Bakelants, Lindeman. Překvapivě nestíhal Kwiatkowski. Náskok na peloton narostl přes dvě minuty, a tak bylo jasné, že o vítězi se rozhodne ze skupiny uprchlíků, která se po ataku Lutsenka zúžila na 11 jezdců. Ale vepředu si přece jen vytvořili náskok Lutsenko s Bakelantsem. Ti měli na devítku za nimi 18 vteřin 10 km před cílem. Výborný výkon předvedl mladý ukrajinský cyklista a měl více sil i v závěru. Druhý byl Bakelants z AG2R ze skupinky byl nejrychlejší Warren Barguil z Giant-Alpecin. Geraint Thomas ze Sky a Simon Špilak z Kaťuši sebrali z náskoku žlutého Thibauta Pinota z FDJ jen pár vteřinek, rozhodne se tak v nedělní časovce.

 

8. etapa Kolem Švýcarska

#JménoTým
1LUTSENKO AlexeyKazakhstan
2BAKELANTS JanAG2R La Mondiale
3BARGUIL WarrenTeam Giant - Alpecin
4HALLER MarcoAustria
5BENNATI DanieleTinkoff - Saxo
6ALBASINI MichaelOrica GreenEDGE
7TRENTIN MatteoEtixx - Quick Step
8WYSS DaniloBMC Racing Team
9ANACONA WinnerColombia
10DEVOLDER StijnTrek Factory Racing
 

Průběžná celková klasifikace Kolem Švýcarska

#JménoTým
1PINOT ThibautFDJ
2THOMAS GeraintTeam Sky
3ŠPILAK SimonTeam Katusha
4POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
5LóPEZ Miguel ÁngelAstana Pro Team
6DUMOULIN TomTeam Giant - Alpecin
7MORABITO SteveFDJ
8REICHENBACH SebastienIAM Cycling
9HENAO Sergio LuisTeam Sky
10BARGUIL WarrenTeam Giant - Alpecin

Zdroj fotografie: http://www.tourdesuisse.ch/de/