Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

V Bernu vyhrál etapu Okolo Švýcarska Ukrajinec Lutsenko z Astany

Osmá etapa závodu Okolo Švýcarska se jela v Bernu, kde byl start i cíl. Tentokrát se podařil únik. Ze skupiny devatenácti lidí odskočila v závěru dvojice Lutsenko a Bakelants. Vyhrál nakonec mladý Ukrajinec.

20.06.2015 / 18:09

8. etapa Okolo Švýcarska

Z Bernu do Bernu mířila osmá etapa, jelo se na okruhu, kteří cyklisté objeli čtyřikrát a pak spěchali do cíle. Měla 152,5 km. V úniku bylo 19 cyklistů, mezi nimi třeba Michal Kwiatkowski, Warren Barguil, Cameron Meyer, Winner Anacona, Matteo Trentin nebo Alexej Lutsenko. A právě poslední jmenovaný atakoval ve skupině 17 km před cílem, v době, kdy měla skupina na peloton 1:40.

Za Lutsenkem vyrazili Kuzněcov, Barguil, Bakelants, Lindeman. Překvapivě nestíhal Kwiatkowski. Náskok na peloton narostl přes dvě minuty, a tak bylo jasné, že o vítězi se rozhodne ze skupiny uprchlíků, která se po ataku Lutsenka zúžila na 11 jezdců. Ale vepředu si přece jen vytvořili náskok Lutsenko s Bakelantsem. Ti měli na devítku za nimi 18 vteřin 10 km před cílem. Výborný výkon předvedl mladý ukrajinský cyklista a měl více sil i v závěru. Druhý byl Bakelants z AG2R ze skupinky byl nejrychlejší Warren Barguil z Giant-Alpecin. Geraint Thomas ze Sky a Simon Špilak z Kaťuši sebrali z náskoku žlutého Thibauta Pinota z FDJ jen pár vteřinek, rozhodne se tak v nedělní časovce.