Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Petr Vakoč veze z Baku bronz

Skvělého úspěchu dosáhl český cyklista Petr Vakoč na Evropských hrách v Baku. Vybojoval třetí místo a veze si bronzovou medaili. Zlato bral Španěl L.L. Sanchez a stříbro Ukrajinec Grivko.

21.06.2015 / 16:41

Petr Vakoč vybojoval ve spurtu bronz

Fantastický výkon předvedl na Evropských hrách v Baku v silničním závodu na 215,8 kilometrů dvaadvacetiletý Petr Vakoč. Ve spurtu čtyřčlenné skupiny uprchlíků vybojoval bronz, když ze zlata se radoval Španěl Luis Leon Sánchez, stříbro vybojoval Ukrajinec Andrej Grivko. Vakoč tak navázal na zisk stříbra z před dvou let ze závodu mistrovství Evropy v Olomouci.

Dvaadvacetiletý Vakoč jen tři týdny po absolvování Gira d'Italia potvrdil roli velkého talentu. V posledním kole byl člen belgického týmu Etixx-Quick Step při rozhodujícím úniku a bronz přidal do české sbírky ke dvěma medailím třetí.

"Asi bych to zařadil na druhé místo ve své kariéře, hned po vítězství v etapě a držení žlutého trikotu na Okolo Polska v loňském roce," řekl Vakoč po náročném závodě. "Moc jsem si ho neužil a dost jsem trpěl. Jednak kvůli náročné trati a taky kvůli vedru. Jeden z nejtěžších, co jsem jel," přiznal český reprezentant.

Do Baku jel s cílem uspět a pokud možno získat medaili. "A jsem moc rád, že se to povedlo," uvedl Vakoč, jenž se v závěrečném finiši rozhodl vsadit na Ukrajince. "Myslel jsem si, že bude nejrychlejší, tak jsem zůstal v háku a čekal jsem na dvoustovku, kdy začnu spurtovat. Fyzicky už jsem na tom ale byl špatně, přesto jsem doufal, že je přespurtuju," dodal Vakoč.

Jak dopadli další naši? 51. dojel Daniel Turek, 53. Josef Černý oba +15:00, Aloiš Kaňkovský a Michal Schlegel nedokončili.