Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Urvou naši na MS v Norsku medaili?

Reprezentační trenér Tomáš Konečný spolu se závodníky prozradili své cíle a očekávání před MS v Norsku. Generální sekretář ČSC Stanislav Kozubek pak prezentoval velkou novinku týkající se partnera reprezentace Kalas sportswear, se kterým se podařilo prodloužit spolupráci do dalších olympijských her.

12.09.2017 / 19:03

Česká reprezentace na TK před MS v Bergenu

Do dějiště Mistrovství světa v silniční cyklistice odcestuje celkem 16 českých reprezentantů. První disciplínou pro ně bude časovka jednotlivců, ve které se představí junioři Richard Holec a Vojtěch Sedláček, v elitní kategorii pak mistr republiky v této disciplíně Jan Bárta. V ostatních kategoriích nebude mít český tým na startu své zástupce.

Silniční závody zahájí muži do 23 let, kde bude lídrem šestý muž nedávného Tour de l’Avenir a účastník letošního Giro d’Italia Michal Schlegel. K úspěchu mu budou pomáhat Roman Lehký a Jakub Otruba.

Hned další den se v ranních hodinách představí šest českých juniorů, což je maximální možný počet startujících. Za výkony, které junioři podávají skrze celou sezónu (vítězství v královské etapě na Závodě míru juniorů, pódiová umístění v závodech Nation’s cupu) si nominaci vysloužil tým ve složení Tomáš Bárta, Richard Holec, Petr Klabouch, Matouš Měšťan, Vojtěch Sedláček a Karel Vacek. Ve stejný den se na start postaví také jediná žena v seznamu nominovaných Nikola Nosková, která prvním rokem závodí v profesionálním pelotonu.

"Po dlouhé době máme opravdu silný tým v juniorech, úspěchy v letošní sezóně naznačují, že jedeme na MS s nejvyššími cíli a budeme bojovat o medaili. Pokud se nám vyhnout technické problémy a pády, tým na to má. Kluci jsou sice každý z jiného oddílu, ale dokáží spolu fungovat a jeden pro druhého se obětovat,“ zhodnotil šance juniorů Tomáš Konečný

Vyvrcholením celého programu Mistrovství světa bude bezpochyby závod mužů Elite. Na start se v národních barvách postaví profesionálové z WorldTour pelotonu Jan Bárta, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, tým doplní Josef Černý a Jiří Polnický, závodníci z letos nejúspěšnějšího českého celku Elkov Author.

Zdeněk Štybar bude v neděli lídrem českého mančaftu

"Od Tour jsem dělal vše proto, abych byl na mistrovství připraven na 100%. Srpnová horská příprava v Livignu, jednorázovky po Tour i Tour of Britain do toho plánu seděly. Poslední tréninkový blok jsem ukončil ve středu na Mallorce. Strávili jsme tam skvělý čas s Romanem Kreuzigerem, Jiřím Polnickým a Petrem Vakočem. Navíc jsme tam měli Pavla Bryndu, fyzioterapeuta, který se o nás perfektně staral a jezdil s námi na motorce tréninky, takže servis naprosto super a byla legrace." řekl k přípravě," řekl Zdeněk Štybar.

"Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Okruh je pro mě dobrý, ale záleží, jak se to rozjede, zda budou úniky a tak dále. Předem to nejde odhadnout, situace může nastat lecjaká. Každopádně se cítím dobře, formu jsem snad načasoval správně. Doufám, že vyjde předpověď, zatím to vypadá na příjemných 18°C a sucho, to by bylo dobré. Déšť mi sice nevadí, ale bylo by to zbytečně nervózní, hrozilo by více pádů. Dnes není počasí nic moc, tak jen krátká vyjížďka a zítra také už jen lehké doladění," shrnul Štyby vyhlídky na závod.

Jeho slova doplnil také reprezentační trenér Tomáš Konečný: "Jednoznačným lídrem je Zdeněk Štybar, tým se mu bude snažit pomoci. Je poskládaný tak, aby měl co největší šanci na úspěch. Koneckonců trať by měla sedět i Romanovi Kreuzigerovi a Petru Vakočovi, ale vzhledem k tomu, že jede šest závodníků, lídr je jen jeden. Je to jednorázový závod, který se může vyvíjet různě a my se budeme snažit na jeho vývoj reagovat. To, že máme tři závodníky, kterým trať vyhovuje, je určitě naše výhoda.“

V Norsku se čeká deštivé počasí, v tom by mohl mít český nároďák stejnou výhodu jako britský díky dresům od KALAS SPORTSWEAR. "Budeme mít to samé, co britský nároďák. Dres by měl dýchat zevnitř, ale neměl by dovnitř pouštět vodu. Tím pádem by měl závodníka uchránit v teple, neměl by prochladnout,“ řekl trenér národního týmu Tomáš Konečný pro irozhlas.cz.

MS Bergen - mapa

Zdroj fotografie: foto: Jan Brychta/ČSC www.kalas.cz