Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Úniky se nevyvedly, první etapu Okolo Slovenska vyhrál po hromadném sprintu Ital Fortin

Po místy rozbité a místy opravované slovenské „Route 66“ dorazil peloton závodu Okolo Slovenska k rozuzlení první etapy a na cílové pásce se radoval Ital Fortin.

10.06.2015 / 22:39

Závodníci vyjíždí k bufetu za Bánskou Bystricou181,1 km pozvolného stoupání z města Šahy u hranic s Maďarskem až do obce Telgárt, 35 km od Popradu. To byl plán prvního dne tradičního slovenského podniku. Rovinatou etapu pojal peloton hodně svižně, ale čerství závodníci se nebáli útočit. Zkoušel to Juraj Sagan (Slovenská reprezentace) s Davidem Ballerinim (Unieuro Wilier Trevigiani) a po nich také Oleksandr Prevar (Kolss) a Maxim Vasilijev (ISD Continental Team). Ale oni však neuspěli, hodně aktivně si počínal na sprinterských prémiích domácí Maroš Kováč z Kemo Dukla Trenčín.
Po první etapě budou závodníci kroužit pod Vysokými Tatrami
Z hlavního balíku dokázala odjet asi třicetičlenná grupa a to pro peloton nevypadalo dobře, více než dvouminutový náskok tak začal tým AWT-GreenWay spolu s Unieuro Wilier Trevigiani stahovat. A skutečně se to podařilo, vedoucí skupina byla 50 km před cílem zpět v pelotonu a začaly další pokusy o únik. Do cíle už se však nikdo odpoutal nedokázal a v hromadném spurtu byl první Filippo Fortin z GM Cycling Team, stříbrnou pozici obsadil Maxim Averin z Synergy-Baku, třetí příčku bral David Vigan z týmu Idea 2010 ASD.
Divácká podpora na trati

Z místa triumfu vyrazí Filippo Fortin ve žlutém trikotu na cestu do cíle další etapy, etapa s náročnějším profilem provede závodníky okolo Vysokých Tater do Popradu.