Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Nacer Bouhanni vyhrál na Dauphiné už druhou etapu. Ve žlutém dál jede Dennis

Čtvrté pokračování francouzského etapového závodu Critérium du Dauphiné vyhrál závodník Cofidisu Nacer Bouhanni, pro kterého to bylo na domácím závodu už druhé vítězství v etapě.

10.06.2015 / 18:55

Nacer Bouhanni vítězí i ve 4. etapě Dauphiné

Na cyklisty čekalo po týmové časovce 224 km etapy z Anneyronu do Sisteronu. Opět tu byl únik, až sedm minut si vypracovala dvojice Martin Keizer z LottoNL-Jumbo a Tosh Van der Sande z Lotto Soudal. Belgické Lotto bylo velmi aktivní. Zlikvidovaný únik je nezlomil, za Keizrem se vytáhl Tom Wellens, v ten moment to zkoušel i Romain Bardet z AG2R. Za ním vyrazili i Vincenzo Nibali z Astany, Wilco Kelderman z Lotto NL-Jumbo, Julien Alaphilippe, ale peloton takto silnou skupinku pár kilometrů před cílem nenechal ujet.

Vše opět směřovalo k hromadnému spurtu. 2,5 km před cílem byl dojet i Wellens. Následně to zkusil i Tony Martin z Etixx - Quick Step, ale dostihl ho Oss z BMC a Tanink z LottNL-Jumbo. A to nebylo vše. 1,3 km před cílem se zvedl pro změnu z Lotto Soudal Tony Gallopin, ale peloton už je příliš rychle a Gallopinovi atak také nevyšel. A pak už to šlo na dlouhý spurt. MTN-Qhubeka dělal pozici pro Boassona Hagena, výborně vypadal Samuel Dumoulin z AG2R, ale Nacer Bouhanni si počkal na ideální moment a všechny přespurtoval. Druhý byl nakonec belgický rychlík Jonas van Genechten z IAM Cycling a třetí Slovince Luka Mezgec z Giant - Alpecin. Ve žlutém pokračuje Rohan Dennis z BMC Racing Team. Jan Bárta v dnešní etapě ztratil přes 3 minuty a celkově spadl na 81. pozici s bez vteřiny čtyřminutovou ztrátou na Dennise.