Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Týmovou časovku na Romandii vyhrál britský Sky. Vedoucí trikot obleče Thomas

První etapou na tradičním švýcarském etapáku byla devatenáct kilometrů dlouhá týmová časovka. Nejrychlejší ekipou byl britský Team Sky, který o necelou vteřinu zdolal australskou Oricu GreenEdge.

28.04.2015 / 17:41

Orica GreenEdge v přípravě na časovku

Šedesátý devátý ročník Tour de Romandie odstartoval týmovou časovkou kolem jezera Lac de Joux s výjezdem na Col du Mont d’Orzeires a odtud závodníci klesali do cíle.

Na čele se na dlouho usídlil amarický Garmin-Cannondale v sestavě:  CARDOSO Andre, NAVARDAUSKAS Ramunas, MARTIN Daniel, ACEVEDO Janier Alexis, MARANGONI Alan, HESJEDAL Ryder, HAAS Nathan, DANIELSON Thomas s časem 21:59 a rychlostním průměrem 52.403 km/h. O vteřinu porazil Lampre-Merida a o dvě Trek-Factory Racing.

Pak ale přišli na řadu silnější časovkářské týmy a Garmin začal padat pořadím dolů. Dostali se před něj IAM Cycling, FDJ, Etixx - Quick Step, Katusha (ta nakonec dojela třetí) a hlavně Orica GreenEdge, která stanovila vedoucí čas na 21:19 a jediný dostala průměr rychlosti přes 54 km/h. Australský mančaft jel v tomto složení: BEWLEY Sam, YATES Simon, TUFT Svein, LANCASTER Brett, HEPBURN Michael, GERRANS Simon, SANTAROMITA Ivan, ALBASINI Michael.

Vítěz časovky na Romandii Team Sky

Za Oricou skončil i španělský Movistar, americký BMC, který skočil v průběžném pořádí na čtvrté místo za Etixx. Hned jej ale předskočila Astana. Na trati už byl jediný tým, britský Sky. A finišoval skvěle. Oricu předběhl o necelou vteřinu a v sestavě: THOMAS Geraint, VIVIANI Elia, FROOME Christopher, KENNAUGH Peter, PATE Danny, ROCHE Nicolas, ROWE Luke, STANNARD Ian časovku vyhrál. V trikotu vedoucího závodníka pojede ve 2. etapě Welšan Geraint Thomas.