Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Jan Brockhoff z AWT GreenWay vyhrál prolog na Carpathian Couriers Race U23

Krátkým prologem, na necelé 2 km, odstartoval závod zařazený pod Nation´s CUP U23 Carpathian Couriers Race 2015. Jede se v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Prolog vyhrál Němec Jan Brockhoff z farmy Etixxu AWT GreenWay.

29.04.2015 / 7:00

Jan Brockhoff z AWT GreenWay vyhrál prolog v Karpatech

V úvodním prologu byl nejrychlejší německý závodník Jan Brockhoff v dresu českého týmu AWT GreenWay, který koučuje René Andrle s Pavlem Padrnosem. Dvacetiletý borec zajel čas 2:08 s rychlostním průměrem 50.625 km/h a porazil o setinky Estonce Maomu a Nizozemce Ariesena.

"Cítil jsem se dobře, dařilo se mi projet technicky zatáčky, ale nečekal jsem, že můžu být nejrychlejší. V prologu nikdy nevíte, je to o setinách. Ale samozřejmě jsem velmi spokojený," řekl v cíli Jan Brockhoff. Jeho týmový kolegové Maximilian Schachmann a Erik Baška skončili v prologu také dobře na 12. a 14. místě.

Z českých reprezentantů dojel nejlépe František Sisr na 19. místě se ztrátou tří vteřin. Radovan Doležel dojel 47. s šestivteřinovým mankem, Tomáš Medek s Michalem Hamplem o vteřinu později na 59. a 60. místě. Michael Kukrle o další sekundu 70. a Adam Sekanina s devíti sekundami 87. Roman Lehký 94. s -10 s. a Pavel Camrda s jedenácti vteřinami 105. Dominik Chlupáč 107., Petr Fiala 120. a Dominik Neumann 127.

Carpathian couriers race je další akcí reprezentačního výběru U23. Závodu kategorie UCI 2.2, který se jede tedy pouze pro kategorii U23. "Bude to další, kde bychom mohli něco předvést. Ale především směřujeme svoji přípravu na Závod míru koncem května. Ten je v kopcích a Turek, Černý, Schlegel nebo Radovan Doležel v nich umí. Tam budu chtít mít na startu co nejlepší šestici, která bude bojovat o žlutý trikot,“ řekl pro Český svaz cyklistiky reprezentační kouč Tomáš Konečný.