Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tábor uvidí souboj Van der Poela s Aertem

Kategorie můžů je nabitá současnými světovými esy. Prim bude hrát hlavně 19 reprezentantů Belgie a osm Holanďanů, představí se i šest Čechů. Obzvláště sledovaný bude souboj suverénního Mathieu Van der Poela s mistrem světa Woutem van Aertem a lídrem Světového poháru Toonem Aertsem.

15.11.2018 / 6:25

SP v cyklokrosu se jede v Táboře už v sobotu

Na Světový pohár v Táboře je předběžně přihlášeno 217 startujících z dvaceti zemí. Ve startovní listině nechybí tři mistři světa a tři mistři Evropy. Startovní listina se defitivně uzavře v pátek v podvečer, před poradou týmových manažerů. Nejpočetnější výpravou jsou Belgičané s jednačtyřiceti startujícími, našich reprezentantů by mělo nastoupit čtyřicet. K cyklokrosovým „trpaslíkům“ naopak patří Estonsko a Lotyšsko. K nejsledovanějším kategoriím budou patřit zádody žen i mužů Elite.

Na které závody se těší nejvíce trenér české reprezentace Petr Dlask? "Těším se na všechny závody, ale nejvíc mě zajímají čeští reprezentanti. V každé kategorii by měli hrát prim. V Bernu jsme se namlsali pódiovým umístěním v juniorech, kde Tomáš Ježek zvládnul fantasticky závěr závodu. Nejen on, ale i ostatní kluci se budít chtít před domácími fanoušky ukázat a dostat se na bednu. Pikantní bude návrat Katky Nash, která vynechala závod SP v Bernu. V souboji generací se určitě bude chtít poprat o jednu z pódiových příček, hlavně s triem Holaďanek Vos, Worst a Del Carmen Alvarado. Samozřejmě v kategorii mužů Elite dojde ke krásnému souboji Mathieu Van der Poela a mistra světa Wout Van Aerta. Táborská trať by měla více vyhovovat Holanďanovi, který tu získal první titul světového i evropského šampiona," řekl Dlask pro www.cyklokros.cz

Michael Boroš

Kdo by měl být favoritem podle českých závodníků Boroše s Adamem Ťoupalíkem?

Michael Boroš: "V té naší kategorii bude možná nejlepší asi Laurens Sweeck, a v té druhé jednoznačně Van der Poel."

Adam Ťoupalík: "Asi Bory. Výsledky mluví za vše. Mathieu Van der Poel je suverénní. Takže lze očekávat, že je největší favorit. Konkurovat by mu mohli mistr světa Wout van Aert, nebo dvojice z Fidey Toon Aerts a Lars Van der Haar. Tato trojice by si to měla rozdat o zbývající dvě místa na bedně."

Mathie van der Poel hlavní favorit v Táboře...

V kategorii žen bude mít nejpočetnější zastoupení česká reprezentace v počtu deseti, pak startuje devět Holanďanek, osm Belgičanek, sedm Britek a šest Američanek. Při neúčasti vedoucí jezdkyně Světového poháru Marianne Vos, bude boj o stupně vítězů otevřenější a vyrovnanější. Nahradit by ji měla především její krajanka a čerstvá mistryně Evropy Annemarie Worst, o bednu by měly bojovat Američanky, nebo mistryně světa Sanne Cant, česká reprezentace bude spoléhat především na Kateřinu Nash.

V kategorii U23 dojde zřejmě k další bitvě mezi mistrem světa Belgičanem Eli Iserbytem a Britem Thomasem Pidcockem, v závětří bude čekat Francouz Antonie Benoist. Našimi nadějemi budou Josef Jelínek a Tomáš Kopecký.

Velké očekávání by chtěli naplnit čeští junioři – trio Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek a Jan Zatloukal. Při neúčasti Švýcarů a Francouzů by měli patřit k nejlepším Belgičani, Holanďani, Britové a Američani.

 ZÁKLADNÍ INFORMACE K SP V TÁBOŘE

Zdroj fotografie: www.cyklokros.cz