Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Stade Bianche startuje WT sezónu AKTUALIZOVÁNO

Štěrkové úseky v Toskánsku čekají na profipeloton už tuto sobotu v Itálii. Jede se přeložené Strade Bianche. Štěrková toskánská klasika se měla jet v březnu, po pandemii se snad dočkáme jejímu konání již tuto sobotu. Otazníky visí nad formou jednotlivých borců. Kdo se bude radovat 1.8. v Sieně na náměstí?

26.07.2020 / 8:33

Profil Strade Bianche

Loni se v Sieně radoval Alaphilippe, který v závěru urval i Fuglsanga, třetí byl Van Aert a čtvrtý náš Zdeněk Štybar. Deceuninck Quick-Step bude favoritem i letos. Pojede na Alaphilippa, který obhajuje. Ale šance bude mít určitě i Štyby, který v coviidové pauze trénoval velmi poctivě. Na startu je i Roman Kreuziger v dresu NTT a také Petr Vakoč v dresu Alpecin Fenix.

 

Strade Biance vyhrál loni Julian Alaphilippe

 

V roce 2018 triumfoval na Strade Bianche Tiesj Benoot, rok před ním Kwiatkowski, v roce 2015 vyhrál závod právě Zdeněk Štybar. Na závodníky čeká na 184 kilometrech závodu celkem 11 stěrkových sektorů, které měří dohromady 63 kilometrů.

 

Kdo se bude radovat na náměstí v Sieně Letos?

Podium 2020

A pak jsou tu Van der Poel, Peter Sagan, Max Schachmann, Greg van Avermaet, Oliver Naesen, Alberto Bettiol, Michal Kwiatkowski, Tiesj Benoot, Tadej Pogačar, Vincezno Nibali, Jakob Fuglsang, Diego Ulissi, a další...Prozatimní startovka Strade Bianche

Palmares

 

Alpecin_Fenix

Zdroj fotografie: www.strade-bianche.it/