Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Chris Froome opustil Team Ineos na soustředění ve Španělsku AKTUALIZOVÁNO

Sedm měsíců po děsivém pádu na Dauphiné není Chris Froome stále úplně fit. Ze soustředění Team Ineos ve Španělsku musel odjet po dvou dnech. Jeden ze sportovních ředitelů Ineosu Dario David Cioni vyjádřil pochybnosti k návratu Froome do staré formy. V neděli večer se k situaci vyjádřil i sám Froome.

05.01.2020 / 7:50

Chris Froome

 

Italský magazín Bicisport uvedl, že čtyřiatřicetiletý Brit opustil kemp Ineosu ve Španělsku po dvou dnech, poté, co byl jeho stav rekonvalescence a schopnosti plně trénovat popsán jako "pomalý". 

 

Froome si na Dauphiné zlomil kyčel, loket, stehenní kost, hrudní kost a obratel. Nehoda se stala při tréninku na časovku v červnu loňského roku, v listopadu podstoupil Froome druhou operaci s cílem odstranit kovovou desku v boku a šrouby v lokti.

Froomovo zotavení bylo zpočátku popisováno jako dobře fungující, když se vrátil k tréninku ze začátku léta, ale nejnovější zprávy v Bicisportu a SpazioCiclismo.com vykreslují bohužel úplně odlišný obrázek. Jeden ze sportovních ředitelů týmu Ineos Dario David Cioni pro uvedená média přemýšlí, zda se Froomovi vrátí jeho stará forma.

"Po dvou dnech tréninku ve Španělsku se Froome, který usiluje o pátý žlutý dres na Tour de France, vrací domů." Není v pořádku a kdo ví, jestli se uzdraví, “řekl Cioni pro Bicipsport, což citovaly také velké cyklistické servery www.cyclingnews.com a www.cyclingweekly.com.

Froome v loňském roce doufal, že do své sbírky přidá rekordní pátý žlutý dres na Tour, ale pád na Dauphiné mu zkazil plány, a otevřel dveře k triumfu mladému kolumbijskému borci Eganu Bernalovi, který vyhrál Starou dámu před kolegou z Ineosu a vítězem TdF z roku 2018 Gerraintem Thomasem.

Vzniklá situace možná změní plány Ineosu. Ten chtěl původně vyslat Bernala už na Giro, ale forma Frooma možná tento risk změní a Egan Bernal se bude soustředit jen na Tour. To by mohla být šance pro Carapaze, který by po přestupu z Movistaru do Inesou mohl obhajovat na Giru svůj loňský titul.

Ještě v neděli se k situaci vyjádřil samotný Chris Froome. Na svém twitterovém účtu vysvětlil, že se Cioni vyjadřoval ke kempu na začátku prosince na Mallorce. Kde sice Froome byl v trénincích poslední, ale vše dle plánu rekonvalescence.

Dobrá zpráva pro Ineos aspoň z přestupových vod. Přestup kolegy Carapaze z Movistaru, Kostaričana Amadora, který blokoval UCI kvůli předsmluvnímu ujednání Amadora s Movstarem, se zřejmě blíží k vyřešení a výborný časovkář a vrchař by měl brzy posílit už oficiálně Team Ineos.

Zdroj fotografie: www.profipeloton.cz