Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Roman Kreuziger pojede na Tour de France v dresu mistra ČR

Mistrovství České republiky a Slovenska v silniční cyklistice pokračovalo v neděli hromadným závodem. Závod ovládl tým Tinkoff. Český titul získal Roman Kreuziger před Zdeňkem Štybarem z Etixxu a Martinem Hunalem z Whirpool-Author. Slovenský pak Juraj přes svým bratrem Peterem Saganem z Tinkoff.

26.06.2016 / 13:18

 Mistři ČR a SR Kreuziger a J. Sagan

Brzy po startu se do úniku dostala sedmičlenná skupina ve složení Nežerka (LAWI AUTHOR Cycling Team), Vojtěch (AC Sparta Praha), Baška a Kolář (Tinkoff Saxo), Boubal (Fany Gastro Příbram), Kovář (Whirpool-Author), Swaczyna (CK Feso Petřvald), první dvě kola osciloval náskok vedoucí skupiny kolem jedné minuty, ale pak skočil až na šest minut. Až se do díla pustil František Sisr z Klein Constantia, který 100 km sjížděl náskok vedoucí skupiny a stáhnul ji na necelé tři minuty. Ze sedmičky navíc zbyla už jen trojice, zůstali Kolář, Baška a Kovář. Dopředu se snažil dostat Jan Bárta, ale jeho atak nevyšel.

Až 17 km před koncem to vyšlo Peterovi Saganovi, který odpojil hlavní skupinu, s ním se udrželi Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Martin Hunal a po chvíli doskočil dopředu i Juraj Sagan. Vedoucí skupina postupně dojela první trojici, která měla odpracováno a v úniku nepokračovala. Zezadu se marně snažili dopředu dostat König, Vakoč, Bárta, Polnický, Hirt a další závodníci. Karty již byly rozdány. Rozhodovalo se dva kilometry před cílem u kyjovské nemocnice, kde nastoupil Štybarovi Kreuziger a Štyby nedokázal Křižákův atak ustát. Roman Kreuziger si dojel pro premiérový titul, druhý skončil Zdeněk Štybar, třetí Martin Hunal. Slovenský titul byl také premiérový, vybojoval ho Juraj Sagan před bratrem Peterem a dalším týmovým kolegou Michaelem Kolářem.

Roman Kreuziger se dočkal...

"Byla výhoda, že jsme měli dva závodníky vepředu, nemuseli jsme tak makat, ale musíme poděkovat Františku Sisrovi z Klein Constantia, který únik v podstatě sám stáhnul. Věřím, že dres českého mistra bude na Tour de France patřičně vidět. Atmosféra byla opravdu skvělá během závodu, musíme všem divákům kolem trati poděkovat. Peter Sagan nám dnes s Jurajem pomohl, Juraj si určitě titul zasloužil, kdyby na to neměl, nebyl by se mnou a Zdeňkem úplně do závěru," řekl čerstvý český šampión Roman Kreuziger.

Štybar, Kreuziger a Hunal

Titul v kategorii U23 vybojoval mezi českými borci Michal Schlegel z Klein Constantia.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY MČR A SR V KYJOVĚ

Zdroj fotografie: www.tinkoff.com Jan Brychta / www.svetcyklistiky.cz