Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Prolog Tirreno-Adriatico vyhrál Malori z Movistaru, druhý byl Cancellara

Úvodní část italského podniku zvládl nejrychleji Adriano Malori. V souboji s chronometrem byl o vteřinu pomalejší Fabian Cancellara, o další vteřinu zaostali Van Avarmaet, Bodnar a Brändle.

11.03.2015 / 17:07

Adriano Malori byl v prologu Tirrena nejrychlejší

Časovka na rovném okruhu na pláži města Camaiore odstartovala letošní Tirreno-Adriatico, do žlutého trikotu se oblékl Malori, do první desítky se dostali dva jezdci BMC Racing Team a také dva jezdci z Tinkoff-Saxo Maciej Bodnar a Slovák Peter Sagan.

Individuální časovka v Camaiore nahradila původně plánovanou týmovou časovku, nejrychlejší cyklista ji zvládl za šest minut a čtyři vteřiny. Za podpory domácího publika vyrazil do boje i dvojnásobný vítěz Tirrena Vincenzo Nibali z Astany, do cíle dojel se ztrátou 11 sekund na 28. místě. O tři vteřiny pomalejší než Nibali byla česká dvojice Kreuziger-Štybar, další vteřinku navíc strávil na trati třetí český zástupce Leopold König ze stáje Sky.

Další favorité na celkové vítězství Alberto Contador a Nairo Quintana měli časy 6:23 a 6:25. V zítřejší etapě vyrazí peloton z Camaiore na rovinatou etapu do Casciny.