Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Paříž – Nice opanoval SKY. Vyhrál Porte, Thomas druhý. Ve žlutém ale opět Kwiatkowski

4. etapa na závodu za sluncem měřila 204 km a byla šitá na míru především vrchařům. Den D měli borci z britského Teamu Sky. Vyhrál Porte před Thomasem. Třetí dojel Michal Kwiatkowski z Etixxu, který vede opět i celkově.

12.03.2015 / 17:47

Paris - Nice 5 etapa Porte Thomas

Ve žlutém šel do etapy z Varennes-sur-Allier do Croix de Chaubouret australský spurtér z Orica GreenEdge Michal Matthews, který vyhrál středeční etapu. Bylo ale jasné, že v kopcích o něj s největší pravděpodobností přijde. Do úniku šli brzy tři borci Antoine Duschesne (Europcar), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) a Chris Anker Sørensen (Tinkoff-Saxo), kteří sbírali body na vrchařských prémiích.
Na rozhodujících kopec už byl ale peloton pohromadě. Z favoritů nestačil překvapivě Polák Majka (Tinkoff-Saxo), po pádu ztratil Warren Barguil (Giant-Alpecin), naopak Costa (Lampre-Merida) se ještě dokázal po kolizi dotáhnout. Tempo udával Etixx, který jel pro trikot Kwitakowkému, ale pak udeřili borci ze Sky. Atak Porteho akceptoval jen jeho kolega Thomas, kteří dojeli 8 vteřin před Kwiatkowskim. To ale mistru světa ještě stačilo, aby o vteřinu udržel žlutý dres před rodákem z Tasmánie Portem. V desítce dojeli ještě Fuglsang (Astana), Van Garderen (BMC Racing Team), Costa (Lampre-Merida), Tony Gallopin (Lotto Soudal), Aru (Astana), Valls (Lampre-Merid) a Špilak (Katusha).

Kwiatkovski - Paris Nice 2015 5 etapa

„Bylo to perfektní týmové představení. Vzali jsme za to pod posledním kopcem, nebylo to jednoduché, proto je dojezd na prvním a druhém místě fantastický. Ještě nás čekají další dva těžké dny a potom časovka na Col d´Eze. Mám rád ten kopec, jezdí se mi tam dobře. Uvidíme, jak se nám povede, máme dobrou pozici a náš tým je silný. S Geraintem máme dvě silné karty v rukou, snad se nám povede být v neděli odpoledne ve žlutém,“ říkal po závodu jeho vítěz Richie Porte na týmovém webu.

Výsledky dnešní etapy

#JménoTým
1PORTE RichieTeam Sky
2THOMAS GeraintTeam Sky
3KWIATKOWSKI MichalEtixx - Quick Step
4FUGLSANG JakobAstana Pro Team
5VAN GARDEREN TejayBMC Racing Team
6COSTA RuiLampre - Merida
7GALLOPIN TonyLotto Soudal
8ARU FabioAstana Pro Team
9VALLS RafaelLampre - Merida
10ŠPILAK SimonTeam Katusha

Celková průběžná klasifikace

#JménoTým
1KWIATKOWSKI MichalEtixx - Quick Step
2PORTE RichieTeam Sky
3THOMAS GeraintTeam Sky
4VAN GARDEREN TejayBMC Racing Team
5FUGLSANG JakobAstana Pro Team
6GALLOPIN TonyLotto Soudal
7COSTA RuiLampre - Merida
8IZAGIRRE GorkaMovistar Team
9MACHADO TiagoTeam Katusha
10VALLS RafaelLampre - Merida

Video z dnešní etapy


Summary - Stage 4 (Varennes-sur-Allier > Croix... by tourdefrance