Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Přehled přestupů ve WorldTour pro rok 2021

Pro českého fanouška znamenaly zatím nejvíce přestupy Josefa Černého do Deceuninck - Quick Step, Romana Kreuzigra do Gazpromu a Jana Hirta do Circus - Wanty Gobert. Ale přestupový trh se začal konečně hýbat. Nabízíme vám tedy jeho shrnutí. AKTUALIZOVÁNO.

22.11.2020 / 18:00

O přestupu Josefa Černého z končících CCC do belgického Deceunick - Quick Step za Zdeňkem Štybarem píšeme podrobně níže. Vlčí smečka navíc přijala zpět Marka Cavendishe, který tedy nekončí kariéru a minimálně jednu sezónu ve WT ještě odjezdí.

Kreuziger do Gazpromu

Dalším zajímavým přestupem byl přesun Romana Kreuzigra z Wordl Tour do ruského Gazpromu. "Od nového roku mě uvidíte v Gazprom-RusVelo. Tenhle rok mi nevyšel, ale udělám maximum pro dobrý restart. Z týmu cítím skvělou energii a důvěru v moje schopnosti. Jsou hladoví po úspěchu. Pro mě je to nový impuls. Mojí obrovskou motivací jsou olympijské hry, je to jeden z velkých cílů v příštím roce. Trať by mi měla sedět. Tým mi vyjde vstříc, abych se co nejlíp připravil," Popisuje zkušený cyklista důvody přestup na svém Facebooku.

"Měli bychom startovat na jarních klasikách. Tým měl pozvánku i na letošní rok, ale kvůli extrémnímu vytížení ji nevyužil. Zabojujeme o divokou kartu na Giro. A mám radost, že se v týmu potkám s Mathiasem Vackem, fantastickým českým talentem! Těším se na spolupráci s Ilnurem Zakarinem a dalšími parťáky," doplňuje Kreuziger a je vidět, že Gazprom posiluje pro příští rok hodně. Mladý Mathias Vacek by měl z Gazpromu v roce 2023 zamířit do Trek Segafredo, což uvedl s odkazem na časopis 53x11web Roadcycling.cz

 

Jan Hirt by mohl opět předvést svoje vrchařské schopnosti v belgickém týmu Circus - Wanty Gobert, kde nemají tolik jezdců na dlouhé etapáky s velkými kopci.

Jak vypadá dál přestupový trh? Došlo k očekávanému přestupu Superman López z Astany do Movistaru.

Froome do Israel Start-Up Nation

Hodně aktivní byl už v létě Israel Start-Up Nation, který k Chrisi Froomovi přivedl Daryla Impeyho z Mitchelton-Scott, Seppa VanMarckeho a Michala Woodse z EP, DeMarchiho a Bevina z CCC a Hagena z Lotto Soudal.

 

Martinez přestupuje do Ineosu

 

Porte se vrací do Ineosu

Brzy měl soupisku doplněnou Ineos. Po odchodu Frooma přišli navrátilec Porte z Ineosu, Martínez z EP, Adam Yates z Mitchelton-SCOTT a Laurens De Plus z Jumbo Visma. Ještě se čeká, co vítěz Gira Tao Geoghegan Hart, stále nemám podepsánu smlouvu...

 

 

Jumbo Visma má z nových borců podepsaného Sama Oomena ze Sunwebu, Nathana Hoydoncka z CCC a časovkáře Eduarda Affiniho z Mitchelton-Scott. A ještě mladý David Dekker ze SEG.

 

Wilco Kelderman

 

Kelderman do Bory

Bora Hansgrohe už před Girem podepsala třetího borce z italské grand tour Wilca Keldermana, na klasiky posílil tým Nils Politt z ISN a přišli mladíci Wandahl, Meeus a Aleotti. FDJ podepsalo Maďara Valtera z CCC a Itala Badilattiho z ISN a několik talentů ze svého developerského mančaftu.

Bahrain Merida zatím má do příštího ročníku vrchaře z Mitchelton-Scott Jacka Haiga, Cofidis J.P. Druckera z Bory, Geschkeho a Sajnoka z CCC, Wallayse z Lotta, Bohliho z UAE, Fernandéze z Euskadi, Rochase z Delko a Carvalha z Hagens Berman Axeon. EF zatím přivedl Valgrena z NTT, Willa Bartu z CCC, Japonce Nakaneho z Delka a dva talentované Kolumbijce Camarga a Arroyaveho.

AG2R hodně obměnil mančaft

Hodně aktivní byl francouzský tým AG2R. Do týmu podepsali Greg van Avermaet, Van Hoecke a Michael Schär z CCC, Bob Jungels z DQS, Calmejane z Direct Energie, Sarreau z FDJ, O´Connor z NTT a De Wulf z Lotta. Belgický tým Lotto Soudal zatím podepsal z nových jezdců spíše přísliby Maleckého z CCC, Krona z Riwal Securitas, Vervloesema ze Sunwebu, Moniqueta z FDJ a Concu z Biesse.

Michael Matthews se vrací do australské stáje

Mitchelton-Scott má Michaela Mathewse ze Sunwebu, Kangerta z EF, Jansena z Jumbo Visma a Caleoniho z Biesse. Movistar stále bojuje o Lópeze, zatím má podepsaného Mühlbergera z Bory, Garciu Cortinu z Bahrainu, Abnera Gonzáleze z Telcom – On Clima – Osés a Serrana z Caja Rujal.

Astana nakupovala v NTT, podepsala tři borce Battistelu, de Boda a Sobrera, z ISN přišel Kanaďan Perry, jeho krajan Piccolo z Colpacku a Romo z Elite 2. Team Sunweb podepsal Romaina Bardeta jako hlavní hvězdu, dále přestoupili do německého celku také Nor Leknessund z UNO X, Combaud z Delka a Varmaerke z Hagens Berman Axeon.

UAE má Majku s Trentinem

Trek Segafredo získal Ghebreigzabhiera z NTT, mladíky Egholma z Hagens Berman Axeon a Jensena z Leopard Treku. UAE získal Majku z Bory, Trentina z CCC a Gibbonse z NTT. A NTT nakonec přeci jen bude příští rok pokračovat, z nových jezdců by měli dorazit Dimitri Claeys, Karel Vacek a Simon Clarke jako noví borci nástupnického týmu Qhubeka Assos, což se potvrdilo a podepsal také Švýcar Kilian Frankiny z FDJ. Z týmu NTT zůstali Pozzovivo, Nizzolo, Campanaerts, Gogl, Walscheid, Stokbro a Sunderland.

Circus - Wanty Gobert podepsla kromě Jana Hirta také Rein Taaramäe z Total Direct Energie, B. Planckaerta z Bingoal - Wallonie Bruxelles, Lorenzo Rota z Vini Zabù - KTM,  Jonase Kocha a Georga Zimmermanna oba z CCC Team, Louise Meintjese z NTT.

Zajímavé změny v týmech UCI Pro Teams?

Alpecin Fenix podepsal Diliera z AG2R, Philipsena z UAE, Meurisseho z Wanty a E. Planckaerta ze Sport Vlaanderen. Total Direct Energie má Latoura, Genieze, Vuillermoze z AG2R, Boassona Hagena z NTT, De la Parteho z CCC a Chrise Lawlesse z Ineosu. Gazprom RusVelo kromě Kreuzigra s M. Vackem ulovil Zakharina a Kočetkova z CCC. Bardiani má Viscontiho s Battaglinem.