Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Petr Vakoč jede Giro! Hrozně se těším, říká cyklista Etixxu

Petr Vakoč měl podle původních plánů jet spíše španělskou Vueltu, ale sportovní šéfy belgického Etixx - Quick Step přesvědčil během jara tak, že dostal šanci už na Giru.

14.05.2015 / 18:48

Petr Vakoč při jednom baskickém stoupání

Petře, jak hodnotíte výkony v jarních ardenských klasikách?
Myslím, že to byla úspěšná premiéra. Jsem spokojený, byl jsem platným členem týmu a měl svou zásluhu na skvělých výsledcích spolujezdců.


Jak jste byl hodnocen vedením Etixxu?
Vedení bylo naprosto spokojeno, ve všech čtyřech závodech jsem splnil úkoly alespoň na 110 procent.

Už jste okomentoval skvělé výsledky Juliena Alaphillipa. Je to pro vás i motivace, že mladý jezdec jako on už může jezdit o podium?
Vidět ho na stupních vítězů na takhle velkých závodech pro mě ohromnou motivací. Trávíme spolu hodně času, máme často stejný program. Dokážeme se navzájem vyhecovat a posouvá nás to dopředu.

Jak jste byl spokojen s výkonem v etapáku na Baskicku?
Naprosto, příjemně jsem překvapil vedení týmu a musím přiznat, že trochu i sebe. Byl to extrémně těžký závod a potěšilo mě, že jsem byl schopný zůstat s nejlepšími až do úplného závěru.Co vaše letošní role v týmu Etixxu? Už jste se zase více zabydlel v mančaftu a získal opět větší respekt?
V týmu jsem dobře se zabydlel již během loňské sezony. Ukázal jsem, že dokážu pomáhat i zajet výsledek. Jaro teď pro mě byla hodně o sbírání zkušeností a pomáhání lídrům. V létě pak budu mít šanci jet na výsledek, nejspíš bych se měl soustředit na Okolo Polska a Czech Cycling Tour, ale přesný program budu znát až později.

Jste v širší nominaci Etixxu na Giro? Jaká je šance, že jej pojedete?
Je to jisté. Rozhodlo se již po Baskicku. Původně jsem měl v plánu Vueltu, ale díky dobrým výkonům mě tým zařadil do nominace na Giro. Ve středu odlétám. Hrozně se těším!

Jak probíhali vaše tréninky v Beskydech?
Již jsem zase zpět v Praze. V Beskydech jsme si byli s přítelkyní hlavně odpočinout. Prvních pár dnů jsem se jen lehce vozil, ale stihl jsem i několik vytrvalostních tréninků. Na kolo je to tam perfektní.

Zdeněk Štybar o Petru Vakočovi a výhledu Etixxu na Giru

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com