Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Peklo severu je tady. Povede se Zdeňku Štybarovi revanš za Flandry?

Jednorázové klasiky s kostkovými úseky jsou na svém vrcholu. Po belgických závodech příchází francouzský rovinatý, ale kostkový fenomén - Paříž - Roubaix. Jedním z favoritů bude náš Zdeněk Štybar.

12.04.2019 / 6:18

Profil Paríž-Roubaix

 

Letos se peklo severu jede už po 117. Na 257 km z Paříže do Roubaix čeká na závodníky 29 sektorů pavé, celkově 56 km kostek.

Kostky čekají...

 

Loni překvapil všechny atakem Peter Sagan, z úniku se ho chytil švýcarský cyklistka Sylvain Dilier z AG2R, ale na velodromu v Roubaix bylo jasné, kdo bude mít více rychlosti v závěru.

 

Třetí dojel v roce 2018 Niki Teprstra, za ním byl Greg van Avermaet, vítěz z roku 2017. Tehdy ve spurtu na velodromu až v závěru přespurtoval našeho Zdeňka Štybara. Dva roky před tím dojel Štyby druhý za Degenkolbem.

Sektory paveé

Dočká se rodák ze Stříbra vysněného triumfu letos? Má za sebou skvělá vítězství na Omloopu a E3 Harelbeke, ale také kvůli žaludečním obtížím nepovedené Flandry. Dokáže se Štyby zotavit a vybojuje vysněný triumf?

Štybar vs. van Avermaet 2017

 

Paříž-Roubaix je kvůli své délce, kostkách hodně nevyzpytatelný závod. Letos to opět vypadá, že pršet nebude, ale ochladí se v celé Evropě a v Paříži by mělo v čas závodu být na startu nula. V cíli pak v Roubaix předpově hlásí osm stupňá celsia.

 

Kdo kromě van Avermaeta, Štybara, Sagana bude hlavním favoritem závodu? Počasí by mělo sedět Woutu van Aertovi, po skvělém výkonu pro Bettiola bude chtít jen na sebe VanMarcke, formu má Kristoff, prosadit se bude chtít určitě také Oliver Naesen.

 

 

Jsou tu Keukeleire, Benoot, Démare, Greipel, Trentin, Boasson Hagen, Rowe, Politt, Boom, Lampaert a silný Trek se Stuyvenem, Degenkolbem a Madsem Pedersenem. Debut na kostkách si vyzkouší Matej Mohorič.

 

Zdroj fotografie: www.paris-roubaix.fr