Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Druhý závod ŠKODA CUPu už tento víkend!

Profilově nejnáročnějším závodem Kyjovské Slovácko pokračuje elitní Český pohár na silnici ŠKODA CUP 2019. Předběžná startovní listina navíc slibuje podobně nabité startovní pole, jako tomu bylo při úvodním závodě seriálu.

11.04.2019 / 6:39

Škoda Cup 2019

 

Kyjov je už tradiční zastávkou silničního poháru, na zdejší trati se několikrát konalo dokonce mistrovství republiky. V letošním ročníku čeká závodníky patnáct okruhů o celkové délce 141 kilometrů. Trasa kyjovského poháru je velmi specifická, když je jeho cíl umístěn na vrcholu náročného stoupání ke Strážovickému vysílači. Kromě toho většinou sehraje významnou roli ve vývoji závodu také vítr.

"Kromě závěrečného stoupání, které má dvanáctiprocentní sklon, absolvují závodníci v každém okruhu také táhlé čtyřkilometrové stoupání obcí Věteřov, takže vrchaři zde mají jedinečnou příležitost ukázat své kvality. Je navíc všeobecně známo, že reprezentační trenér Tomáš Konečný na výkon ze závodu v Kyjově dost hledí při nominacích. Hlavně pokud jde o nominace na Závod míru ať už juniorů či U23,“ říká k závodu ředitel seriálu Jakub Edr.

Jakub Otruba

Přesto, že je trať mimořádně spravedlivá, úspěch může zajistit také dobře zvolená týmová taktika, jak ostatně v minulém roce ukázal Elkov Author, který navíc startoval pouze ve čtyřech. V letošním roce bude mít na startu ještě o jednoho závodníka méně, a kromě zahraničních týmů pojede také například reprezentant Karel Vacek, který je jedním z horkých favoritů.

"Nejlepší český tým Elkov Author nebude mít obhajobu vůbec jednoduchou. Těší mě, že startovní listina je té z Bíteše velmi podobná a startovní pole bude kvalitní. Každý start v takové konkurenci je pro naše závodníky důležitý, zejména pro mladé závodníky to jsou zkušenosti, což je vlastně i smyslem celého ŠKODA CUPu. Vychovat konkurenceschopné jezdce,“ doplňuje Edr.

Druhý závod ŠKODA CUPu 2019 se koná v neděli 14. dubna, diváci však mohou většinu elitních týmů vidět o den dříve, kdy se koná kritérium v ulicích města Kyjova.

Zdroj fotografie: Jan Brychta / svetcyklistiky.cz