Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Pavel Bittner je mistrem v ČR juniorů v závodě jednotlivců

V Plzni se o víkendu jelo Mistrovství České republiky v mládežnických kategoriích. Opět se velmi dařilo olomouckému týmu Mapei Merida Kaňkovský. V hromadném závodě získal Pavel Bittner zlato a Jakub Havrlant bronz. Bittner před tím ještě získal stříbro v časovce.

18.08.2020 / 18:51

MCR_J_Plzen

 

Na MČR v juniorech to byla bitva dvou velmi talentovaných borců Pavla Bittner z Mapei Merida Kaňkovský a Mathiase Vacka z italského Team Giorgi. Pavel Bittner (Mapei Marida Kaňkovský) dokázal v hromadném závodě Mathiase Vacka (Team Giorgi) porazit, a oplatil mu tak porážku ze sobotní časovky. Úspěch Mapei Merida Kaňkovský podtrhl v hromadném závodě třetí Jakub Havrlant, Bittnerův oddílový kolega. „Byl to těžký závod, dlouhý, protož jsme do pátého kola hlídali úniky a pak jsme začali i my útočit. Nástupy zůstali v čele tři nejlepší borci ze startovního pole, rozdali si to na férovku a pro nás z toho byl titul a bronz. Kluci ze sebe vydali maximum, byl to nádherný pocit je sledovat na trati a v cíli,“ řekl k úspěchu v juniorech manažer a trenér stáje Jiří Kaňkovský.
Smůle se lepila na kola kadetům, kteří v hromadném závodě pro pád nedojeli na bednu. „Tři kilometry před cílem jsme měli na čele Mráze s Müllerem, ale byli v pádu a bylo po nadějích,“ mrzelo Kaňkovského.

V sobotní časovce, na trati dlouhé 21 kilometrů, zvítězil Mathias Vacek (Team Giorgi). Pro stříbro si dojel nedávný vítěz závodu Regionem Orlicka Lanškroun Pavel Bittner z týmu Mapei Merida Kaňkovský. Třetí dojel Daniel Žvak z EXPRES CZ - TUFO Team Kolín. „V časovce jsme bohužel měli technické problémy. Pavlovi spadnul řetěz, namotalo se to a chvíli nám trvala oprava, ztratil tam hodně,“ řekl ke stříbru v časovce Jiří Kaňkovský.

Zdroj fotografie: Mapei Merida Kaňkovský