Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Celkovým vítězem se po odstoupení Rogliče stal Kolumbijec Martínez

Poslední etapu Critérium du Dauphiné vyhrál Američan Sepp Kuss z Jumbo Visma. Jeho tým ale přišel o celkové vítězství, když kvůli včerejším pádu už před etapou odstoupil Primož Roglič. Lídrem závodu se tak stal Francouz Pinot, ale v poslední etapě jej neudržel a skončil druhý. Třetí byl jeho krajan G. Martin. Vítězem se stal Martínez z EF Pro Cycling.

16.08.2020 / 16:35

Martinez vítěz Critérium du Dauphiné 2020 

Už před etapou přišla šokující ale trochu i očekávaná zpráva. Primož Roglič kvůli vyhozenému ramenu a velkým odřeninám vzdal Dauphiné. Do čela závodu tak šel Thibaut Pinot z FDJ.

 

Poslední etapa byla velmi náročná. Cyklisté ve velkém vedru opět nastoupali přes 4 000 metrů. A závodilo se díky Jumbo Visma velmi brzy. V hlavní skupině se neudrželi třeba Porte, Landa či Quintana (ten později vzdal). V úniku dlouho jeli Sivakov s Alaphilippem, Sivakov se udržel na čele i po pádu.

 

TOP10STage_5

 

Tuto dvojici dojela v závěru čtveřice López, Martínez, Pogačar a Kuss. První dva jeli o celkové vítězství, i Pogačar si mohl polepšit. López se v čelní skupině neudržel. Z ní pak ve finálním kopci odjel Kuss a jel si pro americké vítězství na Dauphiné po dvanácti letech. Daniel Felipe Martínez si pak už před bojujícím Pinotem celkové vítězství pohlídal a získal pro EF cenné vítězství na Dauphiné.

 

V etapě byl druhý, třetí skončil Pogačar. V celkovém pořadí pak za Pinotem skončil Guillaume Martin.

 

CdD_TOP10_GC

 

 

 

Zdroj fotografie: www.criterium-du-dauphine.fr/en/