Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Paris-Nice vyhrál Němec Max Schachmann

Závod za sluncem skončil sice o den dříve, zrušila se poslední etapa do Nice, ale nakonec se etapák, přes opatření proti coronaviru dojel a vyhrál jej Max Schachmann z Bora Hansgrohe. Poslední etapu do Valdeblore La Colmaine vyhrál Nairo Quintana.

14.03.2020 / 14:42

Podium Paris Nice 2020

 

V královské etapě uhájil Max Schachmann náskok před druhým Tiesjem Benootem i třetím Sergio Higuitou. Etapu vyhrál očekávaně Nairo Quintana z Arkea Samsic. Benoot zkusil atak, dojel druhý, ale třicet vteřin se mu na Schachmann najet nepodařilo. Naši skončil na hraně první dvacítky. Zdeněk Štybar 20. a Roman Kreuziger 24.

Nairo Quintana vyhrál 7. etapu Paris-Nice

 

Podium Paris-Nice 2020 je ve složení Schachmann, Benoot Higuita.

 

ToP_10_GC_PN

 

Závod nakonec dojelo torzo cyklistů. Od začátku byl francouzský etapák extrémně nároční kvůli větru. Právě v první etapě položil základ úspěchu k celkovému vítězství Max Schachmann, který vyhrál malé skupinky, kterou Bora procedila přes větrné terezíny.

 

Schachmann vyhrál 1. etapu

 

Ve druhé etapě opět diktovala tempo Bora, v závěru měla Sagana s Ackermannem, ale rybník jim vypálil silnější Nizzolo z NTT.

 

Nizzolo vyhrál 2. etapu PN

 

Ani ve třetí etapě se Peter Sagan nedočkal vítězství. V závěru jej předstil Španěl Ivan Garcia Cortina z Bahrain Merida.

 Ivan Garcia Cortina porazil Sagana

 

 A příšla časovka a boj o celkové pořadí. Boj s chronometrem nejlépe zvládl Soren Kragh Andersen z Team Sunweb, ale druhý Schachmann navýšil na vrchaře náskok na čele celkového pořadí.

 

Soren Kragh Andersen vítěz časovky

 

V nejdelší etapě z Gannat do La Cote Saint André 227 km málem vyšel únik. Ze čtyř statečných zůstal v závěru Jan Tratnik z Bahrain Merida, ale peloton ho dojel 50 metrů před cílem a slavil tak Niccolo Bonifazio.

Tratnik smolař

 

V šesté etapě se na druhé místo celkově dokázal prodrat Belgičan Tiesj Benoot, když dokázal vytěžit ze skvělé práce celého týmu Sunweb v této etapě.

 

Benoot zvítězil v 6. etapě Paris Nice

 

A přišlo finále. V úniku byl Alaphilippe, ale v závěru stoupání už neměl síly. Dlouho se držel De Gendt, ale na Naira Quintanu už neměl. Favorité se dlouho hlídali, v závěru to zkusil Benoot, ale evidentně trpící Schachmann to zvládl.

 

Schachmann vítězem Paris Nice 2020

 

 

Zdroj fotografie: https://www.paris-nice.fr/en/