Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ovládne Tour de France Ineos nebo se dočkají Francouzi?

Posledním domácím vítězem Tour de France byl v roce 1985 Bernard Hinault. Země galského kohouta už dlouho žízní po vítězství. Letos mají Bardet s Pinotem šanci, Tour je obsypána vrcholy, časovky jsou jen dvě. Ale Ineos s Thomasem a Bernalem bude dost silný, navíc jsou tu Fuglsang, Yatesové, Quintana nebo Kruijswijk.

30.06.2019 / 17:58

LetourdeFrance2018

V sobotu 6. července to v Bruselu vše vypukne a v neděli 28. července v Paříži bude znám vítěz 106. ročníku Tour de France. Na cyklisty nečeká letos jednoduchý profil, za vrchařským profilem lze mezi řádky číst možná snaha domácích dát šanci domácím vrchařům Romainovi Bardetovi s Thibautem Pinotem. 

Soupeřů bude mít ale francouzské duo hodně. Ineos dorazí sice bez Frooma, ale s Thomasem a Bernalem, pro které pojedou Poels, Kwiatwkoski, Moscon a další. Silný bude Mitchelton Scott s bratry Yatesovými, výbornou sezónu má Astana a hlavně Jakob Fuglsang.

Movistar doveze trio Nairo Quintana, Mikel Landa a Alejandro Valverde. Je tu UAE s Danem Martinem, Trek, který sází vše pro Porteho. Bora s výborným německo-rakouským vrchařským týmem Buchmann, Schachmann, Mühlberger, Konrad. Bahrain s Dennisem a Teunsem.

Lotto Visma

Nizozemec Steven Kruijswijk bude chtít prolomit vytoužené podium, Deceuninck-Quick Step zkusí zlomit mýtus klasikářského týmu s mladým Španělem Masem, Rigoberto Urán bude chtít napravit loňský smolný ročník. A pak jsou tu černí koně, mezi které by kromě Zakharina, Keldermana či Barguila mohl patřit i jediný český závodník Roman Kreuziger.

Trikoty TdF2018

A pak tu máme boje o trikoty. Zelený je ložený. Peter Sagan a proti němu Matthews a hodně nebezpečný bude Wout van Aert. Ze sprinterů, kteří by mohlI ještě přejet kopce, jsou tu Kristoff, Colbrelli a Trentin. O etapové vavříny budou určitě bojovat také Groeneweggen, Vivani, Ewan, Laporte, Philipsen a Greipel.

Alaphlippe

Vrchařský souboj o puntíkatý dres bude zajímavý. Obhajuje Alaphlippe, ale přihlásil se Nibali a silný bude také Barguil, De Marchi možná Calmejane či Mollema by také mohl sbírat body.

Kopců bude na Tour letos dost...

V týmové časovce bude zajímavé sledovat souboj týmů. Favoriti budou mezi Ineosem, Mitcheltonem, DQS a dobrý tým by mohlo mít i Lotto Visma s Tony Martinem a Woutem van Aertem. Team Sunweb bude bez Dumoulina, ale také nemáš špatný časovkářský tým. V jediné časovce to bude zřejmě souboj Dennise s Küngem, van Aertem, Tony Martinem, Lampaertem, Asgreenem a Bevinem.

Pak tu máme bílý dres. Pokud nebude mít vítěz i žlutý, tím je jasná narážka na Egana Bernala. Další adepti? Schachmann, Benoot, Mas, Gaudu nebo van Aert...

Welshmen

A ještě tu máme boje o etapová vítězství v klasikářských dojezdech a únicích. Klasikářů jede dost. Kromě už zmiňovaných Sagan, Matthewse a Alaphllippa jsou tu van Avermaet, Naesen, Cort Nielsen, Politt, Stuyven, Wellens, Woods, Bettiol, Teprstra, Mohorič. Z únikářů by mohli zazářit De Gendt, De Marchi, Lutsenko, Kangert či Frank.

Zdroj fotografie: www.letour.fr/en/