Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Od La Manche k Pyrenejím a do Paříže. Tour vyráží na rozmanitou pouť

Fanoušci cyklistiky už netrpělivě očekávají Grand Départ, slavnostní start nejslavnějšího závodu světa – Tour de France. Komplexní zkouška dovedností na kole opět nabídne rovinaté etapy i horské peklo. Jaké zajímavosti čekají na jezdce 3 519 kilometrech cesty za žlutým trikotem?

29.06.2016 / 6:21

Přehled etap Tour de France 2016

 

V sobotu se vydá peloton Staré dámy na svou třítýdenní pouť z proslulého Mont-Saint-Michel a na sprintery, kteří v úvodní etapě zabojují o první vítězství a žlutý dres, dýchne historie v cíli na pláži Utah, kde se vylodila v roce 1944 spojenecká vojska.

Finiš první etapy přivede sprintery k pláži označené Utah

Celkem devět etap letošní Tour je klasifikováno jako rovinatých, čtyři z nich čekají závoďáky v úvodních čtyřech dnech. Avšak i zde je zápletka, ve druhé etapě se končí na tříkilometrovém kopci s úsekem, který 14% stoupáním potrápí bojovníky o etapový triumf. Ochutnávku horských bitev poté nabídne pátý den letošní Tour.


Před prvním odpočinkovým dnem stráví peloton tři dny v Pyrenejích, už v úvodní části osmé etapy vyrazí peloton i s českými jezdci na Tourmalet - ikonický průsmyk francouzského závodu. Tentokrát se pojede ze západní strany a týmy poté prověří ještě další tři kategorizovaná stoupání. Desátý den je vyhrazen doplnění energie a tentokrát jej stráví celá mašinerie Tour v Andoře.

Větrná hora Mont Ventoux bývá jedním z vrcholů Tour

Pořádnou lahůdku si organizátoři připravili na dvanáctou etapu. Od pobřeží Středozemního moře, z města Montpellier se profíci vydají vstříc nástrahám dalšího legendárního stoupání Mont Ventoux. Výšlap hors catégorie pořádně vyšťaví nohy jezdců před první časovkou, kdy se individuálně postaví proti chronometru na 37,5 kilometrů dlouhé poměrně rovinaté trase.

I druhý volný den má letošní Tour zařízený v zahraničí, ve švýcarském Bernu. A pak se rozhodne. Tři náročné alpské výzvy proloží kratší individuální časovka, jenže takřka celou dobu budou závodníky zkoušet různě prudké fáze výjezdu. Poslední dva ostré dny se bude peloton pohybovat v horách kolem nejvyššího evropského vrcholu Mont Blanc. Zvládnutí posledního sjezdu z Col de Joux Plane, jednoho z nejtěžších stoupání, které Stará dáma kdy svým vyzyvatelům nabídla, bude podmínkou pro vítězství ve 103. pokračování slavného podniku.

Col de Joux Plane přinese náročný závěr 20. etapy

 

Na trase 20 etapy probíhá stále rekonstrukce, mělo by se tudy jet za měsíc a snímky na twitteru s humorem potvrzovaly, že sjezd zatím vypadá jako skutečně technický. V minulých dnech musel při poznávání trasy nést kolo na ramenou i obhájce Chris Froome.

 

Od nádherného zámku Chantilly začne poslední oslavná etapa vítězů do Paříže a také souboj o prestižní spurtérský triumf na Elysejských polích.Tak kdo bude letos slavit?

Hrajte s námi tipovací soutěž Tour de Fantasy, překonejte konkurenci a získejte dres od KALAS Sportswear vlastního designu a další ceny. Pravidelné informace nejen o dění z Tour de France najdete na našem webu, Facebooku a Twitteru.

 

Video představení trasy Tour de France 2016

Zdroj fotografie: www.letour.fr, https://www.facebook.com/letour, wikimedia.org, en.wikipedia.org