Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Na East Bohemia Tour šel do vedení Slovinec Tratnik

Žlutý dres na East Bohemia Tour má po druhé etapě nového majitele – Jan Tratnik (Amplatz BMC) se dostal do čela hodnocení závodu UCI Europe Tour 2. kategorie po výhře ve 166,4 km dlouhé etapě v okolí Hořic. Druhý skončil Michal Schlegel (AWT Greenway) a třetí dojel Pawel Cieslik (Whirlpool Author).

13.09.2015 / 7:22

2. etapu EB Tour vyhrál Slovinec Tratnik

 

Náročný kopcovitý terén čekal na 106 cyklistů v rámci druhé etapy East Bohemia Tour v okolí Hořic. Adepti na celkové vítězství v premiérovém ročníku závodu napříč Královéhradeckým krajem od začátku nezaváhali - už ve druhém ze třinácti okruhů se v čele vytvořila vedoucí skupina, v níž nechyběli zástupci domácího týmu Whirpool Author Pawel Cieslik a Tomáš Bucháček, Slovinec Jan Tratnik (Amplatz BMC), Michal Schlegel (AEWT Greenway), nebo také Kazach Nikita Stalnov (Sevem Rivers Cycling team) a Nor Karl Frederik Hagen (Sparebanken Sör). Dvanáctičlenná skupinka si vytvořila výrazný náskok na peloton, který s přibývajícími okruhy ještě navýšila - na hlavní peloton dokonce až na celkových devatenáct minut.

V závěru se skupinka v čele ještě roztrhala - při průjezdu do posledního kola se oddělila čtveřice Cieslik, Schlegel, Tratnik a Hagen, která v posledním okruhu bojovala o vítězství. Nejvíc sil na závěrečný finiš na náměstí v Hořicích si z nich ponechal Jan Tratnik, který na East Bohemia Tour slavil první vítězství. "Pro mě to byl perfektní den," řekl 25tiletý Slovinec. "V noci jsem se přitom necítil úplně dobře, jakoby na mě lezla nějaká nemoc, takže jsem na startu nevěděl, co očekávat. Ale v prvních kopcích jsem cítil, že nohy jsou na tom docela dobře a postupem času to bylo lepší a lepší."

Na druhé pozici dojel do cíle Michal Schlegel. V prvních momentech po dojezdu netajil lehké zklamání. "Druhé místo je vždycky až druhé, to si nikdo moc nepamatuje," posteskl si 20letý cyklista AWT Greenway. "Byl to hodně technický okruh, počítal jsem, že to může odjet na začátku a zůstat až do konce, proto jsem se snažil tam hned být. Bylo to těžký, ale myslím, že jsem to zvládl skvěle."

Třetí finišoval Pawel Cieslik, závodník domácí stáje Whirpool Author. "Ten první kopec, to byla zeď," komentoval náročné stoupání, které organizátoři připravili cyklistům hned po startu. "Ve skupině, která odjela, mi hodně pomáhal Tomáš Bucháček, musím mu poděkovat. Udělal pro mě spoustu užitečné práce."

V průběžném pořadí se Cieslik zařadil na druhou pozici za Tratnika, na nějž ztrácí pět vteřin. Před závěrečnou etapou v Opočně je polský cyklista optimistický - nedělní trať dobře zná, v kopcích v Orlických horách často trénuje. Na stejné trati navíc loni vyhrál etapový závod Grand Prix Královéhradeckého kraje, závod UCI kategorie 1.2. "Předpokládám, že průběh bude stejný jako dneska a brzy odjede nějaká skupina, která bude bojovat o celkové vítězství," řekl Cieslik.

Netajil, že v ní chce být také a zaútočit na celkové prvenství. "Tamní kopce mi sedí. Zítra je nový den, budeme bojovat o vítězství,“ řekl Cieslik.

Poslední, třetí etapa East Bohemia Tour se jede v neděli v Opočně (166,4 km).

Ve žlutém dresu do ní nastoupí Jan Tratnik (Amplatz BMC), který se zároveň dostal do čela hodnocení sprinterů (modrý dres), puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře na sebe navlékne Kazach Nikita Stalnov a v bílém dresu nejlepšího závodníka do 23 let pojede Michal Schlegel (AWT Greenway).

Dotace East Bohemia Tour činí celkem 15 000 euro, vítěz etapy si vydělá 1205 euro a celkový vítěz si na konto připíše 1810 euro.

Výsledky:

2. etapa - Hořické okruhy (166,4 km):

1. Tratnik (Slovin.) 4:17:43. 2. Schlegel (ČR/AWT Greenway) +2, 3. Cieslik (Pol./Whirlpool Author) +5, 4. Hagen (Nor.) +18, 5. Kuen (Rak.) +36, 6. Kusztor (Maď.) +47, 7. Bucháček (Whirlpool Author) +47.

Průběžné pořadí:

1. Tratnik 7:56:25, 2. Cieslik +5, 3. Schlegel +5, 4. Hagen +28, 5. Kuen +46, 6. Kusztor +56, ...9. Bucháček +1:17, 16. Kovář (Whirlpol Author) +13:25, 17. Chlupáč (Favorit Brno) +15:14, 18. Sisr (Dukla Praha) +21:3.

 

Zdroj fotografie: Jan Brychta / SvetCyklistiky.cz