Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Na Bretaňské klasice startují Štybar a Bittner

Těžká francouzská klasika se jede v neděli. Loňské vítězství obhajuje domácí Benoit Cosnefroy z AG2R, na startu jsou hvězdy Tadej Pogačer, Wout van Aert, Michael Matthews a také dva naši. Zdeněk Štybar, Josef Černý a Pavel Bittner. AKTUALIZOVÁNO.

27.08.2022 / 15:28

Cosnefroy vyhrál Bretaň loni

 

Bretaňská klasika v Plouaye se jede po 86. Na borce čeká 254 kilometrů. Jede se na bretaňských úzkých silnicích, nedaleko moře, typická jsou krátká, ale strmá stoupání. Těžká trať se bude opět skládat z několika různých kopcovitých okruhů, ale nejdůležitější z nich bude ten kolem Plouay, města, které hostilo mistrovství světa v roce 2000. A to díky třem stoupáním na Rostervel (1500 m, 4,4 %), Le Lezot (900 m, 5,3 %) a Kerscoulic (225 m, 8,9 %) – nacpané v prostoru pouhých 11 kilometrů – přijdou v rychlém sledu a slibují selekci pelotonu. Kdo dorazí v závěru do boje o vítězství?

 

Mapa a profil_Bretagne_2022

 

Obhajuje tedy francouzský ardenář Benoit Cosnefroy, jeho největšími soupeři budou určitě Wout van Aert z Jumbo Visma a druhý borec letošní TdF Tadej Pogačar z UAE.

 

Jumbo jede s Woutem

 

Pak je tu Michale Matthews z Bike Exchange (vítěz Bretaně z roku 2020), silná sestava domácího FDJ s Gaudum, Madouasem a Démarem a mají i diesel Künga. Silný bude také další francouzský tým Total Energie s P. Saganem, Latourem, Turgisem a M. Burgadeau.

 

UAE s Tadejem

 

Quick-Step Alpha Vinyl má našeho Zdeňka Štybara (6. v roce 2018), Bagioliho, Balleriniho, Honorého a Schmida, nakonec jede i Josef Černý a traktor Tim de Clerq. Silná sestava. Za DSM jede S.K. Andersen a další závod a sbírání ostruh čeká olomouckého Pavla Bittnera.

Ineos

 

Bora má Schellinga, Alleotiho a Gampera, Arkea Samsic Barguila, Ineos Dunbara s Narvaezem, Trek Kampa a Aberasturiho.

 

Movistar

 

Israel jede s Teunsem a Clarkem, Movistar s Aranburuem a Cortinou, EF má Corta Nielsena, Bisseggera a Langevelda, Bahrain Wiliamse, Tratnika a Carusa a mladého Slovince Govekara.

 

Bora

 

Astana Dombrovskiho s Contim, Cofidis G. Martina a I. Izagirra, a pozor Intermarchy Wanty Gobert Materiaux vezou Biniho Girmaye. Lotto Soudal má v sestavě Campenaertse, De Lieho, Gilberta a De Buysta.

 

Bretagne22

 

 

Zdroj fotografie: http://www.grandprix-plouay.com/