Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Cyklistka Martina Růžičková mění stáj a míří do německa do týmu KOGA Ladies

Původně se hovořilo, že má Martina zamířit do týmu Loun, ale nakonec Martina zamíří do německého týmu KOGA Ladies.

15.01.2015 / 19:49

Martina Růžičková mění dres. Jde do Německa

Martina Růžičková patří mezi ostřílené silničářky, je několikanásobná mistryní ČR a mezi její největší výsledek určitě patří třetí místo v UCI závodě Grand Prix el Salvador anebo šesté v dalším UCI závodě tentokrát v Itálii Memorial Davide Fardelli.

V minulosti oblékala dres Italského UCI týmu Michela Fanini Rox, nebo také dvou rakouských. Poslední dva roky závodila za Litevský UCI tým, který měl sídlo také v Itálii.

Na ten by ale nejraději zapomněla. "Loňská sezóna byla strašná. Rozpadl se tým, nebyly tam v podstatě žádné závody, přišla zranění. Zkrátka všechno špatně." svěřuje se Martina.

K novému působišti nám řekla: "Budu jezdit závody UCI anebo kvalitně obsazený Německý pohár, doma by to třeba byly jen České poháry. To byl ten hlavní důvod, proč jsem se na poslední chvíli rozhodla takto. Takto mám šanci bojovat s těmi nejlepšími."

Martina v minulých dnech určitě nezahálela. V prosinci jela MČR na draze v omniu, kde skončila druhá. Pak následovalo soustředění v Calpe ve Španělsku a v lednu startovala na dráze 6days Bremen. Tam vyhrála speciální vložený závod, a třetí v bodovačce, šestá ve vylučovačce. Celkově se umístila na pátém místo.

Dále ji čeká soustředění v Harrachově, opět šestidenní závod na dráze v Berlíně a koncem ledna desetidenní soustředění na Mallorce.

Martina Růžičková

2014 Forno d'Asolo - Astute (UCI) Litva
2013 Pasta Zara - Cogeas (UCI) Litva
2012 S.C. Michela Fanini Rox (UCI) Italie
2011 S.C. Michela Fanini Rox (UCI) Italie
2010 S.C. Michela Fanini Rox (UCI) Italie
2009 Team Uniqa - Elk Rakousko
2008 Elk Haus - Nö Rakousko
2007 Dukla Praha / Vyškov

Zdroj fotografie: http://www.czech-mix-team.cz/