Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Milán - San Remo vyhrál Francouz Alaphilippe

110. ročník Milán - San Remo opanoval Deceuninck-Quick Step. Po Strade Bianche vyhrál Julian Alaphilippe i Milán - San Remo. Výrazně mu pomohl na Poggiu Zdeněk Štybar. Stříbro bral Oliver Naesen, bronz Michal Kwiatkowski.

23.03.2019 / 17:02

Alaphilippe vyhrál MSR 2019

 

Po 280 km se rozhodovalo na Poggiu. Nevyšel tedy únik desetičlenné skupiny, ani atak Nicola Bonifzia ze sjedu Cipresse. Na Poggiu tak přišel v jeho závěru atak Bettiola EF Cannondale, na který reagoval Alaphilippe, kterému  jel celé Poggio fantastické tempo Zdeněk Štybar.

 

Atak Bettiola, který zachytil Alaphilippe.

 

Alaphilippův atak byl tak razantní, že dokázali reagovat pouze Peter Sagan, Kwiatkowski, Naesen, Trentin, Van Aert a Valverde. Až ve sjezdu to do vedoucí skupiny dotáhli Nibali s Mohoričem, Matthews a Dumoulin, Degenkolba o to připravil defekt.

 

 

Bylo jasné, že se rozhodne mezi touto čelní skupinou, sprinteři byli příliš daleko. Spurt nechtěl začínat Peter Sagan, otevřel tak cestu Mohoričovi, za kterým odstartoval spurt Alaphilippe a odrazil Naesena, Kwiatkowského i Sagana a po Strade Bianche bere další fantastický triumf.

 

TOP10 MSR 2019

Zdroj fotografie: www.milanosanremo.it/