Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Králem české cyklistiky je opět Zdeněk Štybar

Reprezentant ČR v silniční cyklistice a cyklokrosu a profesionál belgického Etixx - Quick Step obhájil v anketě Král české cyklistiky své loňské vítězství.

26.11.2015 / 21:40

Zdeněk Štybar vítězí v Le Havre

Zdeněk Štybar obhájil loňský ročník ankety a pro Českou televizi už jako držitel ceny řekl. "Jsem rád, že jsem obhájil, sezóna se mi podařila a opět mě něco naučila. Rád bych to zúročil v přípravě na tu další sezónu a byl opět o něco lepší. Jsem také rád, že jsem se zase mohl potkat s dalšími skvělými cyklisty."

Letos Štyby na silnici předvedl opět výborné výkony. Dokázal se dostat z velmi nepříjemných zranění z loňského roku a dokázal vybojovat po čtrnácti letech pro Českou republiku etapové vítězství na Tour de France. Vyhrál také klasiku Strade Bianche, byl druhý na Paříž-Roubaix, vyhrál závěrečnou etapu Czech Cycling Tour v Dolanech a celkově byl na nejlepším a největším českém etapáku třetí. Pátý byl na závodu Okolo Británie. Na MS v USA dojel 43., ale po odvážném ataku na předposledním kopci dal českým fandům velkou naději na titul. Co není, může být. Kromě skvělého cyklistického roku, zažil Zdeněk Štybar i velké štěstí v osobním životě, když mu jeho partnerka Ine porodila syne Lewise.

Zdeněk Štybar se podepisuje fandovi v Dolanech

 

Novými členy loni zřízené Síně slávy Českého svazu cyklistiky se stali Pavel Doležel a Pavel Vršecký. Členů je tak nyní sedm. Loni byli do Síně slávy uvedeni Jan Smolík, Jiří Daler, bratři Jan a Jindřich Pospíšilové a in memoriam Jan Veselý.

Vítězové jednotlivých kategorií ankety Král cyklistiky za rok 2015:

Král cyklistiky: Zdeněk Štybar.

Silnice: Zdeněk Štybar.

Horská kola: Jaroslav Kulhavý.

Trial: Marie Křivová.

Cyklokros: Pavla Havlíková.

Sálová cyklistika: Ondřej Hanzlíček.

Handicapovaní: Ivo Koblasa.

Bikros: Aneta Hladíková.

Dráha: Pavel Kelemen.

Junior: Jiří Janošek.