Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Další posilou AWT-GreenWay je Novozélanďan Schreurs

Prokontinentální tým AWT-GreenWay skládá tým pro další sezónu. K René Andrlemu a Pavlu Padrnosovi přichází novozélandský cyklista Hamish Schreurs.

05.12.2015 / 14:13

Nová posila AWT-GreenWay Hamisch Schreus

AWT-GreenWay skládá tým pro další sezóny. Již na konci té letošní testoval Belgičana Kennyho Mollyho, pak přišli Němec Bokeloh a Španěl Nicolau Mas. Dalším posilami jsou Francouz Remi Cavagna, Portugalec Nuno Bico a nově také novozélandský cyklista Hamish Schreurs.

Dvaadvacetiletý novozélandský jezdec pochází z Christchurch, Cashmere na Novém Zélandu. Loni jezdil za francouzský Sojasun a jeho největším loňským úspěchem bylo vítězství na Route Bretogne, v lednu byl sedmý na novozélandském mistráku a vyhrál v kategorii U23. Na loňském Paříž-Roubaix U23 měl pád a zlomil si zápěstí a dva měsíce nezávodil. V roce 2013 závodil za Veranclassic - Doltcini (CT) na Czech Cycling Tour, kde byl celkově 91.

Proč se rozhodl pro AWT-GreenWay řekl Hamish novozélandskému serveru www.roadcycling.co.nz "Protože jde o development tým Etixx Quick Step, který dokázal pro World Tour připravit například Alaphilippa či Vakoče, tak jsem si český tým AWT-GreenWay vybral právě z tohoto důvodu. Tréninkové kempy mají dohromady, takže se potkám třeba s Tomem Boonenem či Tony Martinem, což je fantastické. Dalším důvodem, proč jsem se rozhodl do AWT jít, je výborný závodní program. Budeme jezdit závody UCI 1.1 i 2.1, takže si zajezdím proti těm nejlepším, ale zároveň se budeme účastnit celého evropského U23 seriálu. V něm se budu snažit vyhrávat a v závodech s profíky budu sbírat zkušenosti a bojovat."

Zdroj fotografie: Bruce Wilson Photography