Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Karel Vacek přestupuje do Hagens Berman Axeon

Juniorský reprezentant Karel Vacek bude už od příští sezóny profesionálem v týmu Hagens Berman Axeon. S týmem Axela Merckxe podepsal smlouvu do konce roku 2020. Nyní se Vacek připravuje na Mistrovství světa v Innsbrucku, kam byl nominován ke startu v silničním závodě jednotlivců.

10.09.2018 / 18:35

Karel Vacek přestupuje k Axelu Merckxovi

Karel Vacek podepsal smlouvu s americkým týmem Hagens Berman Axeon v den svých 18. narozenin (9. září). Tým je vyhlášený svou prací s mladými závodníky.  Vyrostli zde mnozí současní profesionálové, například Jasper Stuyven (Trek - Segafredo), Benjamin King (Dimension Data), Taylor Phinney (EF - Drapac), Alex Dowsett (Katusha Alpecin) a další. Hagens Berman Axeon vede Axel Merckx, bývalý profesionální závodník, držitel olympijské medaile a syn nejlepšího cyklisty historie Eddyho Merckxe. 
 
Hagens Berman Axeon měl o českého cyklistu dlouhou dobu zájem, protože Vacek patří mezi nejlepší juniory světa a to zejména v kopcích. S týmem Hagens Berman Axeon už byl i na soustředění před letošní sezónou a prostředí mu proto nebude cizí. Americká sestava patří mezi profesionální kontinentální celky a pravidelně se zúčastňuje například WorldTour etapáku Kolem Kalifornie.
 
Karel Vacek
 
Nyní se Karel Vacek připravuje na vrchol letošní juniorské sezóny, na Světový šampionát v rakouském Innsbrucku. Po dlouhém zvažování se Vacek s reprezentačním trenérem Tomášem Konečným rozhodli startovat pouze v závodě s hromadným startem. „Pojedu jen silniční závod protože mezi časovkou a závodem s hromadným startem je jenom jeden den volna. časovka se jede v úterý a silniční závod ve čtvrtek. Nemám to vyzkoušené, loni jsem také startoval jen v jednom závodě a radši se soustředím jen na ten," okomentoval Vacek své rozhodnutí.
 
Karel_Vacek nechybí v nominaci na MS v Rakousku
 
Vacek se cítí být připraven bojovat o nejvyšší příčky na Mistrovství světa, které mu svým profilem bude vyhovovat: „Jsem připraven bojovat o titul mistra světa. Zároveň bych chtěl touto formou požádat o podporu celého týmu juniorů, kteří se mnou závod pojedou. Samozřejmě budeme mít dobrou taktiku a pokyny ze strany trenéra Tomáše Konečného, ale aby byly beze zbytku splněny, tak to nepůjde bez zásadní podpory a pochopení od rodičů a vedoucích mateřských týmů jednotlivých závodníků. Doufám, že se nám podaří společně vybojovat pro Českou republiku medaili a všichni závodníci budou v případě úspěchu náležitě odměněni ze strany svazu cyklistiky i svých týmů, protože výkonnost mají vysokou."
 
Karla Vacka čekají tento víkend závody v Rakousku a poté se připojí k Romanu Kreuzigerovi k finální přípravě na Mistrovství světa u jezera Garda v Itálii. 
Zdroj fotografie: Josef Vaishar/Cycling.photography