Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Je tu první monument. Kdo vyhraje Milán - San Remo?

V sobotu se dočkáme prvního monumentu. A je italská La primavera, Milán - San Remo. Obhajuje Wout van Aert, jedou taky van der Poel, Alaphilippe, Sagan, Matthews, Trentin, Kristoff či Démare. Kdo se bude radovat v cíli? Na startu i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč.

16.03.2021 / 18:24

Mapa

 

Zase nás čeká 300 kilometrů z Milána na pobřeží moře do San Rema. Jede se už 112 ročník. Na trase jsou klasické kopce. Zase by se mělo rozhodovat na Cipresse nebo Poggiu, ale pozor jede i Mathieu van der Poel, takže Colle del Giovio? Ale to je asi přehnané, 144 km do cíle, to je i na mimozemšťana MVDP moc.

 

Profil_2021

Loni byli s Woutem na podiu Alaphilippe a Matthews. Právě Francouze zdolal WVA ve spurtu. Čtvrtý byl Peter Sagan a pátý Nizzolo. V roce 2019 vyhrál Alaphilippe a rok před ním atakem ve sjezdu Vincenzo Nibali.

 

Finale

 

Letos se můžeme čekat na souboj trojice Wout van Aert, Mathieu van der Poel a Julian Alaphlippe, kteří nás bavili na Tirreno Adriatico. WVA vyhrál spurt i časovku, MVDP vyhrál zase dva klasikářské dojezdy (jeden po 52 km dlouhém sóle), prosadil se i Alaphlippe. Ale můžou vyhrát i další.

 

Wout van Aert _2020

 

Na Paříž-Nice se prosazovali Michael Matthews, Chritophe Laporte, DQS má za Alaphlipppem na hromadný dojezd ještě Balleriniho se Samem Bennettem, který dřel na Paříž-Nice v kopcích. A pro Alaphilippa je na Poggiu i Cipresse vždy důležitým článkem Zdeněk Štybar, který mu chystá vždy tu nejlepší pozici.

 

Tenors

 

UAE přiveze Trentina s Kristoffem a Gaviriou. AG2R van Avermaetem s O. Naesenem, FDJ Démara (vítěz z roku 2016), Bora by měla mít Sagana s Ackermannem, Trek Stuyvena s Nibalim.

History_MSR

 

Jedou i Viviani s Nizzolem, Lotto má Ewana, Gilberta, Wellense, EF Corta Nielsena, Ineos Kwiatkowského, Pidcocka a Gannu, DSM S.K. Andersena. Pro Mathieu van der Poela by měl jet v sestavě Alpecin-Fenix i náš Petr Vakoč.

 

 

Zdroj fotografie: www.milanosanremo.it