Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Ewan dospurtoval do cíle třetí etapy Tour Down Under těsně před Saganem

Třetí etapa Tour Down Under a opět vítězí australský cyklista. Tentokrát opět rozhodoval hromadný spurt, ve kterém jel až na pásku Peter Sagan, ale musel se sklonit před rychlostí domácího rychlíka Caleba Ewana. Třetí dojel kolega Ondřeje Cinka z Bahrain Merida Niccolo Bonifazio. Naši v hlavním poli. Vakoč 35. a Cink 59. Celkově vede i nadále Richie Porte.

19.01.2017 / 5:34

Caleb Ewan vyhrál i třetí etapu TDU2017

Třetí etapa se jela z Glenelgu do Victor Harbor a měřila 144 km. Asi od 90 km se pak jely okruhy (celkem 5) v cílovém Victor Harboru. I tentokrát zkusili štěstí uprchlíci, brzy po startu ujela čtverka Thomas de Gendt (Lotto Souda), Vegard Langen (UAE Abud Dhabi), Jeremy Maison (FDJ) a Clément Chevrier (AG2R). Únik vydržel až do posledního kola, ale 14 km před cílem bylo jasné, že o vítězi rozhodne stejně jako v první etapě hromadný spurt.

Únik třetí etapy TDU

Spurt rozjížděl na čele Team Sky pro Dannyho van Poppela, ale po pravé straně se dostal do ideální pozice Caleb Ewan z Orica-Scott. Peter Sagan z Bora Hansgrohe musel v závěru objet jednu skupinku a možná toto zpomalení ho stálo vítězství v etapě. Vyhrál opět Ewan. Třetí místo vybojoval Cinkův kolega Niccolo Bonifazio z Bahrain Merida. Van Poppel bral čtvrté místo. Celkově vedě nadále Richie Porte z BMC před Gorkou Izagirrem z Movistaru a Estebanem Chavesem z Orica-Scott, který ale dojel do cíle notně podřený po pádu. Petr Vakoč dojel v balíku na 35. místě a Ondřej Cink také na 59. pozici.