Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Dosáhne Pogačar na hattrick? Kdo bude zářit na letošní Tour de France?

V pátek startuje v Dánsku legendární Tour de France. Velký souboj se čeká opět mezi slovinskými kamarády obhájcem Pogačarem a Rogličem, který bude mít v zádech mladého Dána Vingegaarda. Ineos jdede s Martinezem, A. Yatesem a Thomasem. Za Boru nastoupí letos výborný Vlasov. Těšit se můžeme na souboje WVA vs. MVDP.

28.06.2022 / 6:22

Tadej Pogačar

 

Letošní ročník bude opět velkým soubojem Slovinců Tadeje Pogačara a Primože Rogliče. Oba mají opět skvělou sezónu. Roglič sice laboroval s kolenem po Baskicku, ale vyhrál Paříž-Nice i Dauphiné. Pogačar zvítězil na Strade Bianche, UAE Tour, Tirreno Adriatico i doma ve Slovinsku.

Roglič a Vingegaard na Daupihé

 

Důležité budou i týmy obou borců. UAE posílilo, Pogačar má G. Bennetta, Majku, Berga, Trentina či Solera.
Roglič pojede s Vingegaardem, který bude připraven zaskočit, pak je v týmu Jumba Benoot, Kruisjwijk, Kuss, Laporte, Van Aert by měl jet na zelený trikot, v kopcích moc letos netrénoval.

 

G. Thomas vyhrál Okolo Švýcarska

Proti slovinskému duu posílá Ineos Grenadiers trio Geraint Thomas (vítěz Dauphiné), Daniel Martinez a Adam Yates. Doplňuje je Filippo Ganna, hlavní favorit časovek, jet by měli také Pidcock, Castroviejo a Rowe.

Aleksandr Vlasov

 

Bora vyrazí s Vlasovem, který ale kvůli covidu musel odstoupit z Okolo Švýcarska, Schachmannem a Kämnou, ISN s Fuglsangem, Trek s Mollemou.
Movistar sází na Mase, velmi dobře zajel na Dauphiné Australan Ben O´Connor z AG2R a jediný trochu konkuroval dvojici z Jumbo-Visma Roglič-Vingegaard.

 

Bahrain

 

Bahrain Victorious sází na Haiga s Carusem, Cofidis na G. Martina s I. Izagirrem, FDJ má Gauduho a na etapy asi Pinota, EF Urana, Intermarché W-G Meintjese, Astana Lutsenka, Arkea Samsic Naira Quintanu s Barguilem.

 

MvDP vs WVA

Sprinteři

V boji o zelený dres nás asi čeká duel mezi Van der Poelem a Van Aertem. Uvidíme, co Peter Sagan a Michael Matthews. Klasických rovinatých etap letos moc není, proto borci jako Groeneweggen, Philipsen, Jakobsen, Dainese, Kristoff, Ewan budou chytat každou příležitost možnost zaspurtovat o vítězství.

Na čerstvého mistra Británie Marka Cavendishe místo v sestavě Quick-Stepu nezbylo. Stejně jako na Sama Bennetta v Boře.

 

Vrchaři

Boj o polka jersey je těžké odhadovat. Tradičně se o něj budou snažit domácí borci Bardet, Pinot, Barguil, G. Martin či Bouchard, pak jsou tu třeba Guerreiro, Simmons, Ciccone, Teuns nebo Woods.

Mladý jezdec

Bílý dres to bude zase o Pogačarovi. Kdo bude bojovat s ním, bude bojovat minimálně o dva dresy...největším soupeřem tak bude Vingeggard. Pak jsou tu Storer, Mc Nulty, Leknessund, Battistella, Burgadeau či F. Veermersch.

Časovky

V boji proti času budou v první a 20. etapě válčit s Gannou hlavně Küng, Bissegger, Berg, Roglič, Asgreen či G. Thomas. Hlavně v první etapě lze čekat hodně také od Van Aerta a Van der Poela, který pojede ve speciální kombinéze od KALAS Sportswear.

Klasikáři

V letošní Tour budou mít hodně šancí. Je zde hodně větrných etap, jedna kostková, pak dojezdy do strmých stojek. Takže Van der Poel, Van Aert, Küng, Matthews, Cort-Nielsen, Asgreen, Honoré, Teuns, Woods, Mads Pedersen, Cosnefroy, Mohorič, Kämna, Stuyven, Hirschi, ti všichnu budou připraveni, jak do dojezdů etap, tak do úniků...

 

Alpecin-Fenix TdF2022

Bohužel letos bude Tour bez českých borců. Zdeněk Štybar i Josef Černý bojují se zdravotními potížemi, Hirt jel Giro a pojede Vueltu. Na další borce si musíme počkat. Nadějně vypadá Vuelta pro Vojtu Řepu v dresu Equipo Kern Pharma, od srpna by už ve World Tour měli jezdit také Matthias Vacek (Trek) a Pavel Bittner (DSM), do farmy WT má podepsáno na tři roky i Milan Kadlec ml. Na časy se blýská...

Zdroj fotografie: www.letour.fr