Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Další poměření vrchařů se chystá na Okolo Baskicka. Pogačar vs. Roglič

Během vrcholu flanderských klasik běží dál i příprava borců na celkové pořadí na grandtourové závody a na ardenské klasiky. Ideálním závodem je Okolo Baskicka, šestidenní etapák s kratšími, ale strmými kopci tohoto svérázného regionu. Potkají se Roglič s Pogačarem...

03.04.2021 / 8:38

Okolo Baskicka

 

Závod startuje čtrnáctikilometrovou časovkou, která má krátká stoupání po startu a v závěru krátké do cíle. K favoritům časovky bude patřit určitě Josef Černý v dresu DQT, pak jsou tu favorité závodu Pogačar s Rogličem, Kelderman, Schachmann a další časovkáři De Bod, Haga či de Gendt.

Stage1

Druhá etapa vypadá jednoduše, ale borci nastoupají 2500 m a závodníci na celkové pořadí budou muset být ostražití. Kdo bude kromě zmiňovaných Slovinců bojovat o celkové vítězství? Trofej z 2019 obhajue domácí borec z Astany Ion Izagirre, který bude mít silnou podporu v nadupaném mančaftu (Fuglsang, Lutsenko, Fraile). Pak je tu Ineos s vítězem Katalánska Adamem Yatesem, Tao Geogheganem Hartem a Carapazem. 

 

Stoupání ve 3. etapě Baskicka

 

Ve třetí etapě to bude s těžkým baskickým závěrem spíše pro klasikáře, ale i borci na celkové budou muset hlídat čelo. Závěr by mohl sedět Valverdemu, Woodsovi, Bilbaovi, Higuitovi či Gaudumu.

Stage4

 

Ve čtvrté etapě bude mít šanci Thomas de Gendt a další únikáři. Prosadit by se mohl třeba Hirschi, Lutsenko, Mäder, Kron, Nieve nebo Impey.

 

Teoreticky je pátá etapa Okolo Baskicka nejjednodušší, a tak by mohli dostat šanci sprinteři v jednotlivých týmech, ale logicky jich moc v sestavách není. Šanci tak budou mít Cort Nielsen, Kamp, Impey, Aberasturi, Smith nebo Aranburu.

6. etapa

 

Závod vrcholí vrchařskou lahůdkou do Eibaru. Na 120 km bude pět stoupání, kopce nemají více než 600 m, ale o to větší stojky to jsou. Už k zmiňovaným borců v boji o celkové doplňujeme další adepty o vítězství či TOP 10. Hugh Carthy, Urán (EF), Mas, Valverde (MOV), Landa, Bilbao (BAH), G. Martin (COF), Mollema (Trek), Chavez (BEX), Cattaneo (DQT), O´Connor (AG2R), Buchmann, Konrad (Bora).

 

Vitezove Baskicka

 

Zdroj fotografie: www.itzulia.eus