Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Časovku na Okolo Baskicka vyhrál Primož Roglič

Etapový závod Okolo Baskicka začal 14 kilometrovou časovkou v Bilbau. Ta měla na začátku a na konci strmé kopce, proto seděla i borcům na celkové pořadí. Očekávanou bitvu Slovinců vyhrál Primož Roglič. Tadej Pogačar ztratil ve druhé polovině na Rogliče 28 sekund. Druhý byl v časovce Mc Nulty z UAE a třetí Jonas Vingegaard, Rogličův kolega z Jumbo Visma.

05.04.2021 / 17:19

Profil_Bilbao

V časovce se čekal souboj Pogačara s Rogličem, a také, kolik další borci s cílem na celkové pořadí ztratí na slovinské duo.

Primož Roglič

Roglič jel mezi prvními a stanovil nejlepší čas 17:18 s průměrem 48.194 km/h. Na mezičase ještě ztrácel na Američana Mc Nultyho z UAE, ale v cíli měl dvě vteřiny k dobru.

Josef Černý

Náš Josef Černý DQT neměl sice být skrz profil favoritem, ale čekala se hranice první desítky. Bohužel mu nevyšla první polovina, na mezičase na 5. km byl až 62., do cíle to stáhl na 45. místo. "Po Katalánsku jsem onemocněl takže jsem nebyl připravený na 100%, navíc kopec byl příliš dlouhý takže seděl spíš vrchařům než čistě časovkářů," uvedl Josef Černý pro twitterový účet Tour de Fantasy.

TOP10_ITT

Tadej Pogačar na mezičase zajel o tři vteřiny hůře než Mc Nulty, ale lépe než Roglič. Ve druhé polovině však vítěz Tour de France ztratil a v cíli měl stejný čas jako A. Yates, teda +28 sekund na Rogliče.

Z borců na celkové zajeli dobře A. Yates, Schachmann, Kelderman, Bilbao, Fuglsang, Carapaz či Valverde, ztráta pod minutu. Trochu větší manko už chytili Mas, I. Izagirre, Carthy, G. Martin, Tao G. Hart.