Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Cyklistická sezona startuje u protinožců. Jede se Santos Tour Down Under

Už tradičně startuje cyklistická sezona série World Tour UCI v Austrálii. Kolem Adelaide se jede týdenní etapák Santos Tour Down Under. Jeho hvězdami i letos budou obhájce trofeje Richie Porte a rychlíci Peter Sagan s Calebem Ewanem.

12.01.2018 / 15:10

Peter Sagan bude chtít začít sezónu vítězstvími v Adelaide

V okolí města Adelaide se opět jede šest etap, a i ve 20. ročníku se bude rozhodovat o celkovém vítězi v té páté na Willunga Hill. Loni tam byl nejrychlejší Richie Porte a stal se celkovým vítězem australského závodu. Ve sprintech dominoval nad Peterem Saganem domácí Caleb Ewan.

Loni jel v Austrálii náš Petr Vakoč, letos se TDU jede bez české účasti. Bora Hansgrohe posílá Peteru Saganovi velmi silný tým. Pomáhat mu budou D. Oss, S. Bennett, M. Bodnar, P. Kennaugh, R. Selig, J. McCarthy. A právě domácí borec Jay McCarthy (2. na mistrovství Austrálie) a loni třetí celkově na TDU by mohl být jedním z hlavních soupeřů Richieho Porta.

Porte na Willunga Hill

Mezi sprintery budou chtít Saganovi s Ewanem sekundovat André Greipel z Lotto Soudal, Elia Viviani z Quick-Step Floors, Němci Phil Bauhas a Nikias Arndt z Team Sunweb. Také Italové Cimolai FDJ nebo Ferrari UAE budou chtít mluvit do koncovek rovinatějších dojezdů. A zapomenout nesmíme ani na Saganova týmového kolegu z Bory Sama Bennetta.

O celkové pořadí pojedou kromě Porteho, McCarthyho určitě také další domácí borci. Nathan Haas jako nový lídr Katushy, Bahrain Merida vysílá do boje bratry Izagirrovy a Pozzoviva, UAE zase Ulissiho s Costou, velké ambice může mít i novozélandský borec v dresu Lotto-NL Jumbo George Bennett a s ním pojede i zkušený nizozemský profík Robert Gesink.

 STARTOVKA SANTOS TOUR DOWN UNDER 2018

Určitě vystřelí někdo z mladíků, na zkušenou posílá Team Sky do Austrálie Kolumbijce Bernala. Teprve dvacetiletý borec už má vloni za sebou třeba 13. místo na Lombardii nebo celkové vítězství na Tour de l´Avenir.

Zdroj fotografie: www.tourdownunder.com.au www.kalas.cz