Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Cyklista Pavel Bittner má stříbro z mistrovství Evropy juniorů

Pavel Bittner se postaral o fantastické zakončení pro české barvy na evropském šampionátu na silnici. Junior z olomouckého celku Mapei Merida Kaňkovský vybojoval dnes ve francouzském Plouay stříbrnou medaili v silničním závodu a zkompletoval tak českou medailovou sbírku. Již dříve vyhrál junior Mathias Vacek časovku a Vojtěch Řepa byl třetí v silničním závodě U23. Bittnera navíc od zlata dělily doslova milimetry, rozhodovalo cílové foto, které přiřklo zlato Dánu Andersenovi.

28.08.2020 / 17:49

Bittner 2. na ME

 

Přesto, že ve startovním poli 102 jezdců byli jen dva naši zástupci a oproti jiným státům byli v početní nevýhodě, dokázal Bittner uspět poté, co mu Mathias Vacek vybudoval skvělou pozici a rozjel spurt v závěrečných stovkách metrů. Od zlata pak Bittnera doslova dělilo jen několik milimetrů.

Bittner v pondělí při časovce obsadil 7. místo a dnes se v závěru deštivého závodu prosadil v hromadném spurtu na stupně vítězů. První tři jezdci proťali čáru prakticky současně a o pořadí rozhodla až cílová fotografie. Po stodevíti kilometrech předčil olomouckého borce ve fotofiniši Dán Kasper Andersen, o milimetry třetí byl Belgičan Arnaud de Lie.

Cilove foto

 

"V případě juniorů se nebojím říci, že kluci si přijeli pro titul. Jeli sebevědomě a já věřil, že to dokáží. Pavel ve spurtu patří k absolutní špičce. Ale je to vždy loterie, defekt, pád. A Pavel uspěl i přesto, že čtyři kola před cílem, když se to do kopce rozjelo, tak měl pávě defekt a půl kola mu trvalo, než se dotáhl zpět. Měl to složité, ale dokázal to a závěr si pak kluci hlídali. Ve stoupání vepředu vždy zůstalo tak deset, dvanáct lidí a my jsme tam vždy byli ve dvou. V závěru Mathias rozjel spurt pro Pavla, dovedl jej na dvoustovku a pak to bylo na něm. Titul mu unikl snad o dva milimetry. Oba však potvrdili, že jsou absolutní světová špička," řekl reprezentační kouč Tomáš Konečný.

I oddílový kouč Bittnera Jiří Kaňkovský byl nadšený. „Pavel podřídil tomuto závodu strašně moc, obrovsky dřel a jsme moc šťastní, že to vyšlo na medaili. Za to nasazení, co sportu dává, si ji absolutně zasloužil,“ řekl kouč a manažer stáje Mapei Merida Kaňkovský.

Výsledky:

Junioři:

1. Andreasen (Dán.) 2:38:128, 2. Bittner (ČR), 3. de Lie (Belg.), 4. Brenner (Nm.), 5. Balestra (It.), 6. Lovidius (Švéd.), ...32. M. Vacek (ČR) všichnbi stejný čas.

Kompletní výsledky

Kompletní výsledky

Pavel Bittner na stupních vítězů se stříbrnou medailí

 

Zdroj fotografie: www.ceskysvazcyklistiky.cz