Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Bradley Wiggins zakládá vlastní stáj, ve Sky skončí po Paris-Roubaix

Sir Bradley Wiggins, ikona dráhové a silniční cyklistiky, v dubnu opustí World Tour tým Sky procycling a pustí se do práce se svým novým týmem pojmenovaným WIGGINS.

09.01.2015 / 6:42

Bradley Wiggins zakládá svůj tým a chce rekord v hodinovc

Čtyřnásobný olympijský vítěz a šampión Tour de France 2012 podepsal minulý týden smlouvu s týmem Sky, která bude trvat do dubna 2015, kdy bude Wiggins startovat na Paris-Roubaix. Cyklistický veterán tak bude pokračovat v týmu Sky už šestou sezonu.

“Každý ví, co pro mě tento tým znamená a jsem opravdu spokojený, že jsme kontrakt prodloužili do konce dubna. Zažil jsem v týmu skvělé věci a doufám, že ještě další přijdou. Sky napomohl  k proměně cyklistiky ve Velké Británii a já jsem rád, že jsem byl součástí tohoto příběhu,“ řekl britský jezdec, který byl v roce 2013 za služby cyklistice pasován do rytířského stavu.

Po závodě Paris-Roubaix, který Wiggins označil za jeden z nejtěžších v cyklistickém kalendáři, se bude plně soustředit na přípravu na olympijské hry. Další milník tak čeká na Wigginse v roce 2016 v Rio de Janeiru.

Mimo to však Sira Bradleyho Wigginse čekají aktivity s jeho novým kontinentálním týmem. Podrobnosti týkající se týmových kol, dresů a dalšího vybavení budou zveřejněny během jara.

Boj o rekordy
Na olympiádě v Brazílii může Bradley Wiggins znovu přepisovat sportovní historii Velké Británie. Pokud uspěje v týmovém stíhacím závodě a  získá pozici na stupních vítězů, stane se Britem s nejvíce olympijskými medailemi.

Dalším rekordem o který bude Wiggins usilovat patří rakouskému jezdci Matthias Brändlovi a jedná se o rekord v hodinovce. Brändle loni v říjnu za 60 minut urazil na dráze 51 kilometrů a 852 metrů a připravil o rekord Němce Jense Voigta. Ten překonal rekord v září a užil si ho tak jen měsíc a půl. V září sebral Voigt tento rekord českému cyklistovi Ondřeji Sosenkovi, jenž ho držel 9 let. O překonání Brändlovy hodnoty se bude pokoušet britský závodník v červnu v Londýně.

“O rekordu v hodinovce sním od doby, kdy jsem byl kluk. Každý to může zkusit a poměřit se s nejlepšími na světě. Popularita cyklistiky v posledních letech roste a chci, aby tým WIGGINS inspiroval nové generace cyklistů,“ vyslovil své přání legendární závodník.

SH

Zdroj fotografie: http://www.teamsky.com/