Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Blíží se belgická klasika Gent - Wevelgem. A možná souboj MVDP vs. WVA

Větrné Terezíny, kostky, štěrk, krátká stoupání. Těžká trať klasiky Gent - Wevelgem čeká na klasikáře i sprintery tuto neděli. Obhajuje Alexander Kristoff. A pozor, zřejmě nás čeká souboj MVDP vs. WVA! Odveta za Strade Bianche a Milan-SanRemo? Na startu je i Zdeněk Štybar.

08.10.2020 / 5:50

 

Na cyklisty čeká na 232 km dlouho trati 11 bergů, Kemmelberg na 138. a 198. kilometru. A šest kostkových úseků.

 

Profil Gent Weveglem

 

Loňský titul obhajuje Alexander Kristoff, který se dokázal vrátit včas do pelotonu a opět ukázal, že spurt po těžkém závodě většinou patří jemu. Zvítězil před Degenkolbem a O. Naesenem.

 

Spurt 2019

 

Mezi vítězi posledních let najdeme také Petera Sagana (2018, 2016 a 2013), ale ten nyní válčí na italské frontě. 2017 vyhrál ve Wevelgemu Greg van Avermaet, ten je zase zraněný po pádu na Lutychu. Degenkolb vyhrál závod v roce 2014 a na startu by stejně jako Kristoff neměl chybět.

Palmares

 

Kdo by Kristoffovi s Degenkolbem měl letos konkurovat? Určitě Mathieu van der Poel s Merlierem z Alpecinu, jede i Oliver Naesen, který sice spadl na BinckBankTour, ale v poslední etapě byl druhý právě za MVDP. Bora přiveze Ackermanna a pozor Deceuninck Quick-Step Sama Bennetta s Jungelsem, Lampaertem  a naším Zdeňkem Štybarem. A pozor za Lotto Soudal by měl startovat také Caleb Ewan. Udrží se ale v balíku?

 

DQS pro Gent Wevelgem

 

V dresu EF jedou VanMarcke s Bettiolem, za Movistar Cullaigh, v Ineosu Kwiatkowski a Van Baarle, v Mitchelton-SCOTT Mezgec a Durbridge, v FDJ Küng, v CCC Trentin, v NTT Boasson Hagen, Trek má silné trio Mads Pedersen, Theuns a Stuyven. A pozor Jumbo Visma Teunissena s van Aertem. Takže konečně dojde na souboj cyklokrosových rivalů MVDP vs. WVA. Silný bude i Sunweb s Bolem a Arndtem, bez Benoota, který byl bohužel pozitivně testován na Covid..

 

VWA a MVDP na cyklokrosovém kolbišti

 

 Souboj na Gent - Wevelgem bude odvetou za Strade Bianche, Milán - San Remo a Milán - Turín. Vždy triumfoval Begličan nad Holanďanem.

Zdroj fotografie: www.gent-wevelgem.be www.cyclingtips.com