Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Bartaliho etapu vyhrál na Giru Němec Ackermann

Den po úvodním prologu a drtivém vítězství Rogliče čekala na cyklisty na Giru spurterská etapa z Boloni do Fucecchia, která uctila památku legendy závodu Gina Bartaliho. Spurt vyhrál Ackermann před Vivianim a Ewanem.

12.05.2019 / 17:15

Profil druhé etapy Gira

 

V růžovém jel tedy Primož Roglič, který vyhrál prolog s náskokem 18 sekund na Simona Yatese, který vezl dres pro nejlepšího spurtera. Bylo jasné, že o něj přijde, protože etapa nahrávala rychlému závěru. I když museli sprinteři v závěru zvládnout dvě nelehká stopání na Montalbano a San Baronto, která byla ale ještě dost od cíle 48 km a 39 km.

Únik druhé etapy Gira

 

V úniku byla osmička cyklistů. Giulio Ciccone (TFS), Sean Bennett (EF1), François Bidard (ALM) at 1:55, Lucasz Owsian (CCC), Marco Frapporti (ANS), Mirco Maestri (BRD), Damiano Cima (NIP) a William Clarke (TFS). Nejlépe na tom byl v celkovém pořadí Gulio Ciccone z Treku 64. se ztrátou 1:20. Ale pozor cyklista, který včera vůbec nejrychleji vyjel stoupání na Madonna di San Lucca. A bylo jasné, že si v etapě jede pro body na vrchařských prémiích.

 

 

Náskok měla skupina kolem 3:33 dvě hodiny od cíle, tzn. 80 km do cíle ve Fucecchiu. Po stoupání na Montalbanu zůstala vepředu už jen čtveřice Ciccone, vítěz vrchařské prémie, Owian, Bidard a Frapporti, ale jejich náskok se zmensil na minutu 35 km před cílem. Únik byl doje 10 km před cílem. Spurt pak vyhrál Ackermann před Vivianim a Ewanem.

 

 

Zdroj fotografie: www.giroditalia.it