Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Alberto Contador si v Miláně převzal trofej. Poslední etapu vyhrál Keisse

Závěrečná etapa letošního Giro d´Italia vedla z Turína do Milána. Rozhodnuto o celkovém vítězi už bylo včera. Stal se jím Španěl Alberto Contador. Dnešní etapu vyhrál Iljo Keisse z Etixx - Quick Step.

31.05.2015 / 17:59

Podium Gira. Aru, Contador, Landa

Poslední etapa Giro d´Italia se stejně jako na ostatních Grand Tour jede víceméně exhibičně, i když vítězství v poslední etapě se cení, jako v každé jiné. 21 etapa mířila s Turína do Milána, jela se po rovině a čekalo se, zda skončí spurtem nebo se povede únik. Po několika pokusech vyšel pár desítek kilometrů před koncem atak dvojice Iljo Keisse z Etixx - Quick Step a Luke Durbridge z Orica GreenEdge.

Dvojice si udržela nepatrný náskok do cíle, dva kilometry před cílem měla dvacet vteřin a mohlo začít taktizování. Z první pozice jel Australan, peloton už byl na dohled, když Durbridge začal spurtovat, ale potvrdilo se, že Keisse měl z dvojice lepší spurtérské předpoklady a souboj vyhrál. Etixx si tak připsal dílčí úspěch na Giru, když se nedařilo Uránovi a navíc tři jezdci belgického týmu odstoupili.

Iljo Keisse vyhrál 21. etapu Gira

Poté došlo na tradiční korunovace a udílení cen. Letošní Giro ovládl Alberto Contador z Tinkoff-Saxo, druhé a třetí místo patřilo Astaně. Druhý byl Fabio Aru, třetí Mikel Landa. Šestá příčka patřila českému borci Leopoldu Königovi z Team Sky. Roman Kreuziger z Tinkoff-Saxo byl celkově 28. a Petr Vakoč z Etixx - Quick Step 116. Nejlepší vrchařem byl Giovanni Visconti z Movistaru, v bodovací soutěži Giacomo Nizzolo z Trek Factory Racing. Nejlepším mladým jezdcem byl Fabio Aru. Petr Vakoč byl mezi mladými 27.