Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Týmovou časovku vyhrál tým BMC ve žlutém je van Avermaet

Třetí etapou Tour de France byla týmová časovka v Cholet na 35 km. Favoriti jeli hned na úvod. Sky zaostal 4 sekundy za BMC. Třetí dojel Quick-Step Floors. Do žlutého dresu se oblékl Belgičan Greg van Avermaet.

09.07.2018 / 17:36

Team Sky při týmové časovce

Jako první vystartoval na trať australský tým Mitchelton Scott s Adamem Yatesem a stanovil úvodní čas 38:55. Hned za Australany jel Team Sky s Froomem i Thomasem a zajeli lepší čas, o pět vteřin 38:50 s průměrem lehce pod 55 km/h.

BMC hlavní favorit týmové časovky

Třetí jel Movistar a Španělé ztratili na Team Sky 50 sekund. To znamená, že Nairo Quintana, Landa i Valverde ztratili na 35 km hodně, stejný čas pak zajela Astana s Fuglsangem. Po FDJ jel hlavní favorit závodu BMC a dokázal ještě o 4 sekundy porazit tým z Velké Británie. Richie Porte tak získal a do žlutého se oblékl Greg van Avermaet. Další z favoritů Team Sunweb s Tomem Dumoulinem ztratil v cíli 11 sekund na BMC.

Cannondale EF Drapac

Dobře zajel tým Cannondale EF Drapac s Uranem, který ztratil 35 sekund. Lotto-NL Jumbo s Rogličem a Kruijswijkem 1:15 stejně jako AG2R s Bardetem. Nibali s Bahrainem dojeli se ztrátou 66 sekund.

Bora Hansgrohe na trase týmové časovky v Cholet

To už byli na trati poslední dva týmy. Další favorit na vítězství Quick-Step Floors a Bora Hansgrohe se žlutým Peterem Saganem. QPS měl na trati problémy, ale na mezičasech držel 3 a 6 sekund ztrátu na BMC. Bora hned na prvním mezičasu ztrácela 13 sekund a na druhém mezičasu už 36 sekund a Peter Sagan navíc vystoupil z vláčku Bory. Německý tým nakonec skončil 7. se ztrátou 51 sekund.

QPS skončil třetí v týmové časovce

Quick-Step Floors bojoval ve čtyřech až do cíle a byť to nevyšlo na žlutý dres pro Gilberta, který měl na van Avermaeta 2 vteřiny, tak nakonec vybojoval aspoň 3. místo.