Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Druhou etapu Tour de France vyhrál Peter Sagan a je ve žlutém

Druhou etapou pokračovala Stardá dáma. V etapě z Mouilleron-Saint-Germain do La Roche-sur-Yon byl v úniku rekordman v počtu startů, domácí Sylvain Chavanel. Dva závodníci skončili, Grmay a L.L. Sanchez. Závěr ovlivnil další pád, ve kterém byl Gaviria a Matthews. Sagan tak vyhrál před Colbrellim a Démarem.

08.07.2018 / 17:28

Profil druhé etapy Tour de France

I ve druhé etapě se na závěr těšili sprinteři. 182,5 km do cílového La Roche-sur-Yon museli před tím ještě zvládnout. Opět tu byl únik, zase ve třech, Gogl, Smith a Chavanel, ale nakonec zůstal sám jen domácí rekordman v počtu startů ze stáje Direct Energie Sylvain Chavanel. Ten měl kolem 100 km do cíle náskok kolem 4 minut.

Chavanel v úniku

91 km před cílem skončila letošní Tour de France pro prvního závodníka. Do auta musel kvůli zdravotním potížím závodník Treku Segafredo Etiopan Tsgabu Grmay. Degenkolb a Mollema tak přišli o kolegu a Trek musí jet v sedmi. Další pády odnesli Molard a hlavně Luis Leon Sanchez, který po pádu dlouho zkokušel rozhýbat loket, ale musel vzdát. Sedmkrát po sobě TdF dojel, ale dnes měl smůlu.

Grmay odstoupil ve 2. etapě TdF

Na mětě 30 km spadli Adam Yates lídr Mitchelton Scott a Sylvain Dilier z AG2R. Oba jeli dál. Další pech pak potkal Arnauda Démára z FDJ, který měl defekt obou kol. Do cíle zbývalo 23 km.

Peter Sagan vyhrál 2. etapu TdF

Smůlu měl i Kittel, který měl defekt a závěr byl bez něj. Dva kiláky před cílem byl větší pád a Gaviria byl na zemi, leželo několik dalších borců včetně Michaela Matthewse. Spurtovalo tak jen 20 lidí. A nejvíce sil měl Peter Sagan, který uhájil vedení před Colbrellim a Démarem. Sagan jde do žlutého. A už drží také zelený dres. Gaviriovi zůstal bílý trikot nejlepšího mladíka.