Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Třetí etapu Tour of Oman ovládl Kristoff před Guardinim

Už třetího letošního vítězství dnes dosáhl Nor Kristoff z Katushe. V těsném finiši o galusku předstihl druhého Itala Guardiniho z Astany. Třetí skončil další Ital Pelucchi z IAM.

19.02.2015 / 13:21

Tour Of Oman - 3 etapa 2015

Třetí etapa Tour of Oman se jela jako okruh se startem i cílem ve městě Al Mussanah Sport City. Profil této 158,5km krátké etapy byl lehce zvlněný s nejvyšším kopcem jen 224m.

V červeném dresu lídra celkového pořadí do ní vstoupil po včerejším vítězství Fabian Cancellara z Treku. Před startem si ještě brousil zuby na dnešní vítězství i Španěl Jose Joaquin Rojas z Movistaru.

Na startové čáře jezdci dali minutu ticha za zesnulou legendu, vícenásobného vítěze Walonského šípu, Claude Criquieliona.

Ihned po startu ujela do úniku trojice Belgičané Van Meirhaeghe a Van Hecke z Topsportu a Ital Tonelli z Bardiani. V tomto pořadí si také rozdělili obě spurterské prémie na 34 a 136,5km. Stejní dva Belgičané byli ve včerejším celo etapovém úniku. Dnes si vypracovali téměř 10min náskok a to ve vedrech skoro 40°C. 14km před cílem však byli dostiženi.

Během etapy došlo k pádu, ve kterém byli například Matteo Trentin z Ettix - Quick Step, Warren Barguil a Nikias Arndt z Giant-Alpecin. Ital z belgické stáje během etapy ze závodu odstoupil. Se ztrátou dojeli i další borci z Ettixu Terspstra a Keise.