Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Rafael Valls byl první na Zelené hoře a v Ománu vede

Královská etapa byla dnes připravena pro závodníky na Tour of Oman. Náročný výjezd na Jabal Al Akhdhar – Zelenou horu, zvládl nejrychleji Rafael Valls z týmu Lampre-Merida.

20.02.2015 / 14:43

Po 4. etapě se do červeného dresu lídra oblékl Rafael Valls

Španěl Valls prolomil svou sérii bez vítězství, která trvala od roku 2010, kdy naposledy vyhrál na Tour de San Luis. Nyní je také na prvním místě v celkové klasifikaci. Fabian Cancellara z Trek Factory Racing podle očekávání v téměř šest kilometrů dlouhém 10,5% stoupání červený dres vedoucího jezdce neudržel.

Souboj vrchařů s jezdci mířícími za celkovým vítězstvím načal prvním útokem Vincenzo Nibali a vedoucí skupina se po jeho nástupu omezila na zhruba dvacet jezdců. Italský šampión Tour de France ale tempo nevydržel a dopředu se dostal Van Gardenen z BMC Racing Team, následovaný Vallsem a Majkou (Tinkoff-Saxo). Vedoucí cyklisty ještě pronásledoval Alejandro Valverde z Movistaru a Thibaut Pinot z FDJ, ale nakonec slavil sedmadvacetiletý Valls. Druhou příčku obsadil Tejay van Garderen z BMC, kterého od Vallse dělilo pět vteřin.

Závodníci na Tour of Oman dnes bojovali v horách

Na čele chyběli závodníci z Teamu Sky, Leopold König dojel se ztrátou 2:37 na čtyřiadvacáté pozici, jeho kolega Wout Poels si vedl lépe, skončil třináctý. Po úspěšném Valverdeho stíhání dojel Rafal Majka z Tinkoff-Saxo na čtvrtém místě. Dobrý výsledek si na Zelené hoře připsal i jeho parťák Roman Kreuziger, když do cíle dorazili na jedenáctém místě, minutu po Vallsovi. Slovák Peter Sagan nabral výraznější odstup 9:19.

Tour of Oman 2015, čtvrtá etapa: Sultan Qaboos Grande Mosque > Jabal Al Akhdar (Green Mountain), 189km