Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Nor Boasson Hagen vyhrál pátou etapu Ománu, Kittel suprt na Algarve a Van Garderen časovku v Andalúsii

Pátou etapu Ománu vyhrál opět Edvald Boasson Hagen, pro kterého to byl již druhý triumf na asijském závodě. Celkově vede Nibali. Na Algarve se spurtovalo a také druhý vavřín si vybojoval skvělým závěrem Kittel. Na Ruta del Sol se jela časovka, kterou zajel nejrychleji Američan Tejay Van Garderen.

20.02.2016 / 18:11

Vítězné gesto Boassona Hagena

Předposlední etapa na Tour of Omán měřila necelých 120 KM a cíl měla na Ministerstvu turistiky. Etapa měla v závěru tři krátká, ale výživná stoupání, na kterých se dala čekat selekce. O únik se v etapě pokusila trojice Houle, Weening a Van Rensburg. Třetí jmenovaný byl při náskoku šesti minut chvíli virtuálně na druhém místě, ale vedoucí celky pochopily nebezpečí a začaly trojici stahovat. Na konci úniku se k zbylé dvojici Weening, Van Rensburg pokusili přiblížit Oss a Jungels, ale jejich snaha nevyšla. Bojovalo se i o celkové vítězství. Na jednom ze stoupání zkusil atakovat Francouz Bardet, ale Nibali jeho atak včas zachytil. To už byla ale vepředu značeně osekaná verze hlavního pelotonu. Do cíle spurtovalo 34 cyklistů, ze kterých byl nejrychlejší Edvald Boasson Hagen z Dimension Data for Qhubeka před Gregem Van Avermaetem z BMC a Marcem Canolou z UnitedHeatlcare. Celkově zůstal ve vedení Nibali před Bardetem a Fuglsangem.

10BRAMBILLA GianlucaEtixx - Quick Step

V Portugalsku se jela 4. etapa, dlouhá 194 kilometrů do městečka Tavira a byla svým profilem šitá na míru spurtérům. Čekal se druhý souboj německý rychlíků Kittela (Etixx - Quick Step) a Greipel (Lotto Soudal). Jako vždy to zkusili odvážlivci v úniku. Stachowiak (Verva ActiveJet), Savitskii (Gazprom), Planet (Nordisk), Almeida (Boavista) měli na 40 km náskok 4m35s. Na stodvacátém drželi tři minuty. Třicet kilometrů před cílem si lehnul na zem jeden z favoritů etapy André Greipel. Pokračoval dál, ale v závěru etapy byl jeho výkon pádem ovlivněn. Z uprchlíků pak zbyla dvojice Stachowiak a Planet, 10 km před cílem měli 10 sekund, ale bylo jasné, že budou pohlceni. Došlo na závěrečný spurt a Marcel Kittel zase vyhrál naprosto s přehledem. Druhý byl Wouter Wippert z Cannondalu a třetí Greipelův kolega Debusschere, Greipel ztratil 53 sekund a dojel až 149. Celkově zůstává ve vedení Kittelův krajan a stájový kolega Tony Martin o tři vteřiny před Geraintem Thomasem ze Sky. Zdeněk Štybar dojel v balíku na 75. místě a celkově je 13., stejně jako Jan Bárta 109. Karel Hník už v závodu nepokračuje, v časovce nedojel v limitu.