Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Nibali ovládl Omán, Valverde Andalúsii a Algarve Thomas. Ve Francii 5. Vakoč

V Ománu vyhrál poslední etapu Kristoff, celkově pak Nibali před Bardetem a Fuglsangem. Na Ruta del Sol neuhlídal Van Garderen náskok před Valverdem. V Portugalsku zase neudržel trikot lídra Tony Martin, etapu vyhrál Alberto Contador a celkovým vítězem se stal Geraint Thomas. Na Haut Var-matin ve Francii skončil celkově 5. Petr Vakoč.

21.02.2016 / 17:40

Vincenzo Nibali oslavuje triumf v Ománu...

Závěrečná etapa v Ománu se jela na 130 kilometrech a čekal se rychlý spurt. Do úniku šla na 18. km šestičlenná skupina Minard (ALM), Muhlberger (BOA), Meersman (EQS), Van Speybrouck (TSV) Eaton (UHC) and Marycz (CCC), kterou doplnil na 26. km sedmý borec Asselman (ROP). Únik byl dostižen 5 km před cílem. To už rozjela tempo Kaťuša, která připravila pozici Alexandru Kristoffovi. Ten situaci využil a vyhrál druhou etapu na letošním Ománu. Za ním dojela dvojice z Giant-Alpecinu Zico Waeytens a Soren Kragh Andersen. Celkové vedení si pohlídal Vincenzo Nibali z Astany před Romainem Bardetem z AG2R a Jacobem Fuglsangem z Astany. Nejaktivnějším jezdcem byl Kristoffův krajan Edvald Boasson Hagen z Dimension Data for Qhubeka, nejlepším mladíkem Australan Brendan Canty z Drapacu a nejlepším týmem Dimension Data for Qhubeka.

Alberto Contador si dojel pro vítězství na Alto de Malhao

Portugalský etapový závod Volta ao Algarve rozhodovala kopcovitá etapa se závěrem na Alto do Malhao. Před etapou držel Tony Martin z Etixx - Quick Step po časovce a sobotní etapě třívteřinový náskok na druhého Gerainta Thomase. Ale už na předposledním kopci se peloton rozdělil na dvě poloviny a Martin zůstal ve druhé části, kde měl k sobě jen Terpstru a nedokázal se dotáhnout zpět. To už bylo v úniku od počátku etapy devět lidí, mezi kterými byl i náš Jan Bárta z Bora Argon 18, ale do cíle to dle očekávání nevyšlo. Na Alto do Malhao si to rozdali nejlepší vrchaři a jako první dorazil do cíle Alberto Contador z Tinkoff. O dvacet vteřin za ním dorazili do cíle Aru z Astany a Pinot z FDJ. Čtvrtý byl domácí borec Amaro a pátý s osmadvacetivteřinovou ztrátou Geraint Thomas, která mu stačila k celkovému vítězství. Druhý celkově skončil Ion Izagirre z Movistaru a třetí byl Contador. Zdeněk Štybar dojel v etapě na 44. místě se ztrátou 1:23.

Vítěz Ruta del Sol  2016 Alejandro Valverde

Na 62. ročníku Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol vstupoval do závěrečné královské etapy s cílem na Peňas Blancas americký cyklista Tejay van Garderen z BMC Racing Team v dresu lídra celkového pořadí. 50 km před cílem byl v úniku Belgičan Tim Wellens z Lotto Soudal, měla ale jen minutový náskok. Doskočili k němu Roche ze Sky a Baugnies z Wanty - Groupe Gobert, ale jejich únik skončil pod vrcholem stoupání. Na něm se detektivka začala odehrávat 7 km před cílem. To se zvedl rodák z Andalusie, zkušený Alejandro Valverde a nikdo jen nenásledoval. Valverde ztrácel před etapou na van Garderena 22 sekund a náskok brzy skočil až na 50 vteřin. Ve skupince pronásledovatelů měl van Garderen k ruce už jen Brookwalkera, který ale nedokázal Valverdeho sám stáhnout. Ostatní cyklisté taktizovali a čekali, až za to vezme van Garderen. Ten zabral 2 km před cílem, chytili se ho jen Majka z Tinkoff a Mollema z Treku, ale Valverdeho nedojeli, ten si náskok na van Garderena už pohlídal. Druhý dojel Mollema, třetí Majka a čtvrtý Van Garderen. Roman Kreuziger byl na 5. místě, celkově skončil 6. Celkovým vítězem se tedy stal Alejandro Valverde.