Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Mladík Gougeard získal etapu na Vueltě, Peloton si dal oraz

Příliš ostré tempo nenasadila v devatenácté etapě Vuelty skupina favoritů, do cíle dorazil balík až se ztrátou 16 minut na vítěze. Prvenství získal Francouz Alexis Gougeard. Tom Dumoulin dokázal o pár vteřin navýšit náskok na Arua.

11.09.2015 / 19:19

Tom Dumoulin vybojoval další tři vteřiny náskoku na AruaMožná byl dnešní den klidem před bouří rozhodující dvacáté etapy, která zítra navede závodníky přes čtyři horské průsmyky první kategorie. Dnešek však vyšel jezdcům v úniku, druhé místo za Gougeardem z AG2R bral portugalský vítěz třinácté etapy Nelson Oliveira.

Při dojezdu do cíle vedoucí muž celkové klasifikace Tom Dumoulin zabral a dokázal na druhého Fabia Arua získat ještě tři další vteřinky. Před rozhodujícím bojem v kopcích má ale pouze minimální náskok šesti sekund.

Také Joaquím Rodríguez se ztrátou 84 vteřin není úplně ze hry, čtvrtý Rafal Majka z Tinkoff-Saxo zaostává už o dvě a půl minuty. Předposlední etapa ze San Lorenzo de El Escorial  do  Cercedilly bude závěrečnou zkouškou a na 181 kilometrech čeká nohy závodníků po téměř třech týdnech v sedle opravdové peklo.

Ve 20. etapě nečeká na závoďáky nic snadného.