Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Alois Kaňkovský králem také 1. etapy East Bohemia Tour

Alois Kaňkovský (Whirlpool Author) vyhrál první etapu East Bohemia Tour v Třebechovicích pod Orebem, závodu 2. kategorie UCI Europe Tour. Etapu dlouhou 158,6 km ovládl v závěrečném spurtu, když za sebou nechal druhého Františka Sisra (Dukla Praha) a třetí skončil Andi Bajc (Amplatz BMC).

12.09.2015 / 5:59

Opět nechytatelný Alois Kaňkovský...

Na jezdce čekaly dnes okruhy v Třebechovicích pod Orebem o celkové délce 158,6 kilometrů. A jelo se aktivně hned začátku, nejvíce byli na čele závodu vidět trikoty jezdců stájí AWT Greenway a Whirlpool Author. První únik se ale podařil dvojici Vojtěch Hačecký (Dukla Praha) a Noru Fridtjofu Roeinassovi. Na konci druhého okruhu měli náskok 35 vteřin, který navýšili postupně až na tři minuty. To však již zaveleli v pelotonu na poplach cyklisté Whirpoolu Autor a začali zvyšovat tempo.

V polovině osmého okruhu se náskok snížil na necelé dvě minuty a to vzdal svoji snahu Hačecký, zatímco Roeinass pokračoval v sám. Z pelotonu zaútočili Jiří Polnický (Whirlpool Auhor) a Daniel Turek (Cycling Academy) a dojeli norského jezdce, který krátce nato jejich tempu nestačil, ale ke dvojici se dotáhl Němec Jan Brockhoff (AWT Greenway).

Peloton je ale dostihl a o další akci se pokusili Jan Tratnik (Slovin.) a Petr Fiala ze Sparty Praha a při nájezdu do posledního okruhu měli 15 vteřin náskoku. Pět kilometrů před cílem je ale peloton dostihl, a tak se rozhodovalo v hromadnému spurtu. V něm je letos na domácích silnicích králem Alois Kaňkovský a to také na náměstí v Třebechovice pod Orebem potvrdil, když páskou projel s jasným náskokem před 78 jezdci z vedoucí skupiny.

Radost Lojzy v cíli

Stejně jako ve čtvrtek říkal Kaňkovský cíli, že se mu nejelo se mi moc dobře, ale přesto podruhé zvedl vítězně ruce nad hlavu. "Čekali jsme, že to bude daleko těžší závod, protože zdejší okruh je docela otevřený, a kdyby foukalo nebo pršelo, tak by to bylo mnohem náročnější. Únik dvojice jsme stahovali prakticky pouze my a v závěru už jsme jeli jenom ve čtyřech. Závěr jsem ale zvládl, ale poslední kilometr byl vabank, všichni do toho šli, ale vyšlo to tak, že jsem v posledních zatáčkách jel sám. Máme tu dobrý tým a bez pomoci kluků bych to sám nezvládl, takže vítězství patří i jim," řekl Alois Kaňkovský. "Jsem rád, že jsem vyhrál ve čtvrtek i nyní, protože teď už přijdou kopce a v nich nejsem nesilnější, tam musí útočit spolujezdci" dodal Kaňkovský.

Výsledky 1. etapa - Třebechovice pod Orebem (158,6 km):

1. Kaňkovský (Whirlpool Author) 3:38:51, 2. Sisr (Dukla Praha), 3. Bajc (Slovin.), 4. Baška (SR/ATW Greenway), 5. Kulimbetov (Kaz.), 6. Averin (Ázer.), ...14. Rugovac (Dukla Praha), 15. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) všichni +1.