Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Mladí cyklisté SKC TUFO Prostějov zbilancovali úspěsnou sezónu

Mládí cyklisté SKC TUFO Prostějov v uplynulé sezóně posbírali největší počet medailí udělovaných na mistrovstvích ČR mládeže. Talentovaní závodníci prostějovského klubu dosáhli na neuvěřitelných 56 medailí, z dráhy, silnice i MTB. Mezi mládežnickými týmy tak stejně jako v loňském roce byli s velkou převahou nejlepším týmem, co do zisku mistrovských medailí. Jejich doménou je především dráha.

07.12.2015 / 18:22

SKC TUFO Prostějov - mládež 2015

Nejpilnějšími sběrateli cenných kovů byli tito závodníci v SKC TUFO Prostějov:

Kadetky Ema Cetkovská, Natálie Valuchová a žák Lukáš Kolařík získali shodně 7 cenných mistrovských kovů. Šest „placek“ vybojoval junior Václav Kočařík, pětkrát šli na stupně vítězů kadet Tomáš Bárta s juniorem Matyášem Strupkem. Juniorka Eva Planičková získala, stejně jako další junior Martin Šmída 4 mistrovské medaile, přičemž na krk si cenný kov z MČR pověsilo 15 mladých cyklistů z prostějovského klubu.

Daniel Chytil byl nominován na ME juniorů do řeckých Atén, kde vybojoval velmi solidní 10. místo ve scratchi. Eva Planičková, byť v letošním roce věkem ještě juniorka se stala stabilním článkem reprezentace žen na silnici, kterou vždy s progresivní vizí doplňovali právě juniorky.

"V práci s mládeží si držíme dlouhodobě vysoký standard, k čemuž mimo jiného velmi přispívá existence týmu mužů v našem klubu. Spolupráce dospělých a mládeže funguje ve spojení některých tréninků a přípravných kempů, využití materiálu juniory pro vrcholné soutěže a také několika společných startů, ať už na silnici nebo dráze. V neposlední řadě je pro mladé sportovce velkou motivací vidina možnosti získání smlouvy v dospělém týmu a možnost pokračovat ve sportovní kariéře po přechodu z mládežnických kategorií," řekl trenér Martin Cetkovský.

Prostějovský oddíl je velmi úspěšný na dráze

"Cílem pro příští rok bude ukázat se více na mezinárodní scéně. Dále bychom určitě velice rádi vyhráli MČR ve stíhacím závodě družstev v juniorech, juniorkách a kadetech. Pokud by se podařilo některému z našich závodníků, či závodnic skončit na dráhovém ME juniorů do 8. místa, tak budeme velice spokojeni," dodal Cetkovský.

Pořádané závody v roce 2015:

VC ČSC, OH Nadějí – dráha    8.-9.5.2015

ČP měřitelné disciplíny – dráha         29.-30.5.2015

ČP Turné 4drah – dráha   18.8.2015

GP Prostějov, OH Nadějí – dráha      27.-28.8.2015

ČP Omnium – dráha         29.-30.8.2015

MČR muži – dráha   29.8.-3.9.2015

Závodníci:

Žáci + žákyně: Polanský Adam, Polanský Daniel, Obdržálek Tomáš, Bártová Gabriela

Kadeti+ kadetky: Kolařík Lukáš, Šťastný Jakub, Muller Maxim, Konečný Tomáš

Junioři+juniorky:Bárta Tomáš, Bernát Jakub, Šmída Martin, Kočařík Václav, Lichtenberg Jaroslav, Bajer Vilém, Cetkovská Ema, Valuchová Natálie, Dosedělová Tereza, Bohatá Anna

Trenéři: Cetkovský Martin, Mráček Michal, Konečný Tomáš

SKC TUFO Prostějov

VYBAVENÍ:

Dresy výrobce: GO!

Kola: Wilier, Duratec

Auto: mládež – Opel, Renault   muži: Opel, Iveco

 

Zdroj fotografie: www.skcprostejov.cz