Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Farma Etixxu mění tvář, z týmu AWT je Klein Constantia

Development stáj belgického World Tour celku změnila svůj název a představila také soupisku jezdců pro sezonu 2016, v kolonce příchozích je i František Sisr. Kontinentální AWT-GreenWay od nového roku ponese název vinařství z Jihoafrické republiky – Klein Constantia.

08.12.2015 / 14:52

František Sisr (vlevo) slaví zisk titulu národního šampionaDo týmu Klein Constantia přichází sedm nových závodníků, kteří se připojí k pěti stávajícím členům mladé sestavy. Stáj spolupracující s Etixx – Quick Step doplní ještě jeden jezdec, jehož jméno bude teprve zveřejněno.

S ruským celkem Tinkoff Saxo už se připravuje úspěšný jezdec AWT z minulé sezony Erik Baška. Do bojů o důležité tituly půjde tým vychovávající talenty nejen s novým sponzorem ale i s novým lídrem. Bude dosud jednadvacetiletý němec Maximilian Schachmann. „Sezonu zakončil skvělým druhým místem na Mistrovství světa v Richmondu. Měl by být nejzkušenějším závodníkem a jedním z hlavních lídrů týmu. Měl by bojovat o titul mistra světa i Evropy v časovce. Tým jsme posílili tak, že by měl být oproti sezóně 2015 silnější zejména v kopcích,“ prozradil jeden ze sportovních ředitelů AWT René Andrle a objasnil, od koho by si představoval zlepšení v horských cyklistických soubojích. „Přišel Nuno Bico, Enric Mas, v kopcích by je doplňovat měl Michal Schlegel, který byl sedmý na mistrovství světa U23 2015.  Co se rovinatých a jednorázových závodů týká, měl by excelovat Jonas Bakeloh, Ivan Cortina, Kenny Molly, Premyszlaw Kasperkiewicz a Hamish Schreurs. Remi Cavagna přichází jako výborný časovkář a všestranný závoďák.“

Nové dresy Klein Constantia pro bývalý tým AWT

Velmi talentovaný Michael Schlegel nebude jedinou českou nadějí v mužstvu Klein Constantia. Do akce vyrazí v nových dresech také Roman Lehký, který už v AWT působil a novou posilou je František Sisr, dvaadvacetiletý závodník Dukly Praha. Ten se ukázal například na Mistrovství republiky, kde zvítězil v kategorii do 23 let před Josefem Černým z CCC a Danielem Turkem z Cycling Academy. S Duklou byl v závodním tempu český reprezentant František Sisr ještě v listopadu, kdy se na čínském tříetapovém podniku Tour of Fuzhou stal vítězem vrchařské soutěže. „František Sisr bude nejstarší, je to rychlý závodník, který v loňském roce dosáhl na osm vítězství. V týmu by měl figurovat zejména jako opora v jednorázových závodech a vzhledem ke zkušenostem by měl být schopen tým dirigovat,“ řekl na adresu nové akvizice týmu René Andrle.

„Roman Lehký je mladý závodník, který byl loni jedním z benjamínků. Osvědčil se jako výborný pomocník. Doufám, že naváže tam, kde v sezóně 2015 skončil a začne se prosazovat i individuálně,“ doplnil René Andrle pro týmový web AWT-GreenWay.


Ze sezóny 2015 zůstávají v Klein Constantia (AWT-GreenWay):

Maximilian Schachmann

Michal Schlegel

Ivan Cortina

Roman Lehký

Premyszlaw Kasperkiewicz

 

Nově přicházejí:

Jonas Bokeloh

Nuno Bico

Kenny Molly

Remi Cavagna

Hamish Schreurs

Enric Mas

František Sisr

 

 

Zdroj fotografie: www.profipeloton.cz, http://awt-greenway.cz/